Adnan Oktar grubuna operasyon

Adnan Oktar suç örgütüne ilişkin soruşturmada bu sabah yeni bir operasyon başlatıldı; sekiz ilde 23 kişi hakkında gözaltı kararı verildi

Adnan Oktar grubuna operasyon

CiddiGazete- Operasyon, İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirildi. Adnan Oktar Suç Örgütü'ne yönelik çalışma yapan polis ekipleri, bazı şüphelilerin, yargılaması devam eden örgütün lider, yönetici ve üyelerinin moral ve motivasyonlarını arttırmak ve örgüt lehine kamuoyunda algı oluşturmak maksatlı sosyal medyada çalışmalar yaptığını belirledi.

3 DOKTOR 1 ÖĞRETMEN

Bunun üzerine başlatılan çalışmada, örgütün yönetici ve üyeleri ile irtibatları olan bazı şüpheliler belirlendi. Şüphelilerden 3'ünün kamuda çalışan doktor, birinin ise öğretmen olduğu öğrenildi.

23 ŞÜPHELİYE GÖZALTI KARARI

Yapılan çalışmaların ardından İstanbul ve 8 ilde 23 şüphelinin yakalanması için operasyon düzenlendi. Eş zamanlı gerçekleşen operasyonun devam ettiği öğrenildi.

Şüphelilerin; sosyal medyada örgüt adına faaliyet gösteren, haklarında örgüt üyesi olduklarına dair ifadeler ve bazı kanıtlar bulunan isimler olduğu öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2020, 16:45
YORUM EKLE