AKP'li başkanı vurdular

Çumra Belediye Başkanı Mehmet Oğuz, su aboneliği yapmadığı gerekçesiyle belediye binası önünde bacaklarından vuruldu

AKP'li başkanı vurdular

Konya'da, belediye binası önünde silahlı saldırıya uğrayan Çumra Belediye Başkanı AK Parti'li Mehmet Oğuz, bacaklarından yaralandı. Saldırgan Bahattin Y., gözaltına alındı. Olayın ardından gözaltına alınan beyaz eşya satan Bahattin Y.'nin (46), araziye yaptığı ev için belediyeye su aboneliği için müracaatta bulunduğu; ancak o bölgede şebeke hattı olmadığından aboneliği gerçekleşmediği ve bu nedenle de Başkan Oğuz ile daha önce tartıştığı ileri sürüldü.

Olay, saat 15.30 sıralarında, Çumra Belediyesi önünde meydana geldi. Belediye Başkanı Mehmet Oğuz, bina önünde kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin silahlı saldırısına uğradı. Bacaklarından yaralanan, evli ve 3 çocuk babası Oğuz, hastaneye kaldırıldı. Polis, silahlı saldırıyla ilgili soruşturma başlattı.

SALDIRGAN GÖZALTINDA

Konya'da, belediye binası önünde, Çumra Belediye Başkanı AK Parti'li Mehmet Oğuz'a tüfekle saldırı düzenleyen Bahattin Y., gözaltına alındı. Silahlı saldırıda bacaklarından yaralanan Başkan Oğuz ise kaldırıldığı Çumra Devlet Hastanesi'ndeki ilk müdahalenin ardından ambulansla Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

SU ABONELİĞİNİ YAPMADIĞI İÇİN SALDIRMIŞ

Konya'da Çumra Belediye Başkanı Mehmet Oğuz'a (45) yönelik silahlı saldırının ayrıntıları ortaya çıktı. Olayın ardından gözaltına alınan beyaz eşya satan Bahattin Y.'nin (46), araziye yaptığı ev için belediyeye su aboneliği için müracaatta bulunduğu; ancak o bölgede şebeke hattı olmadığından aboneliği gerçekleşmediği ve bu nedenle de Başkan Oğuz ile daha önce tartıştığı ileri sürüldü. Polisteki sorgusu süren Bahattin Y.'nin sosyal paylaşım sitesindeki sayfasında da tüfeklerle çektirdiği fotoğrafı yayınlaması dikkat çekti.

Tedavi altına alınan ve her iki bacağından da yaralanan Oğuz'un, sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2018, 19:09
YORUM EKLE