AKP’de 'Ahmet Türk' çatlağı

AKP'li Bülent Turan, Bülent Arınç’ın Ahmet Türk ile ilgili sözlerine ilişkin, "Dün çıkmış bir ağabeyimiz, yok Ahmet Türk’ün terörle ilgisi yokmuş. Hadi oradan yahu” dedi

AKP’de 'Ahmet Türk' çatlağı

CİDDİGAZETE

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Bülent Arınç'ın İçişleri Bakanlığı tarafından Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden alınan ve yerine kayyım atanan HDP'li Ahmet Türk ile ilgili sözlerine tepki göstererek, "Dün çıkmış bir ağabeyimiz, yok Ahmet Türk’ün terörle ilgisi yokmuş. Hadi oradan yahu. Hiçbir adam ezbere gerekçelerle, uyduruk gerekçelerle görevden alınmaz" dedi.

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve muhtarlar ile bir araya geldi. Bülent Turan Bayramiç Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada, Bülent Arınç’ın Ahmet Türk ile ilgili sözlerine tepki gösterdi.

Turan özetle şunları söyledi:

“Biz ülke ayağa kalksın diye uğraşırken, terörle uğraşırken, çıkıp karşımıza ısrarla ‘Niye kayyım atadın? Niye bunu yaptın’ dediler. PKK’ya göz kırpan kim varsa o gözü oyacağız. Dün çıkmış bir ağabeyimiz, yok Ahmet Türk´ün terörle ilgisi yokmuş. Hadi oradan yahu. Hiçbir adam ezbere gerekçelerle, uyduruk gerekçelerle görevden alınmaz. Halkın seçtiğine saygı duyulur ama halk seçtiği zaman gidip Kandil’den yanına eş başkan koyarsan, halkın seçtiği iradeyi Kandil’e teslim edersen, şehidin ailesini işten kovar da aynı göreve bir terör zanlısını getirirsen, belediyenin tüm resmi kurumu olan makamından, kimliğinden, internet sitesinden Türk bayrağını çıkartırsan, sana devlet gelir, ‘Kalk oradan kardeşim der’ ve kaldırır. Hiç kimse bana ‘Ahmet Türk terörle iltisaklı değil’ demesin. O yaşa gelmiş bir insan, Ahmet Türk hiç şimdiye kadar PKK´ya bir tek laf etmiş mi? Deyin ki bana Kandil ona eş başkan atadığında ‘Hayır halk beni seçti, başkası bana eş başkan olmaz’ dedi mi? Diyarbakırlı anneler çıktı, ‘Biz evlatlarımızı istiyoruz, zorla dağa götürdü’ dediklerinde annelere destek oldu mu? Yok efendim o adamın terörle iltisakı yokmuş. Hayır arkadaş terörle iltisak sadece bomba atmak demek değildir. Bombacıya aferin demek de, yanında olmak da, bombacının akrabasını, kardeşini belediyeye yönetici yapmak da, terör kadar tehlikelidir, kötüdür. O yüzden devlet tek bayrak, tek millet, tek vatan, tek devlet diyerek yoluna devam edecek kardeşim. Kim bozuyorsa gereği yapılacak.”

Öte yandan Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli de cezaevindeki Ahmet Türk için TBMM'deki grup toplantısında yaptığı konuşmada, "Tedavisine evinde devam edilmeli" diyerek tahliye edilmesini istemişti. Bahçeli'nin talebinden kısa süre sonra Ahmet Türk serbest bırakıldı ve siyasi faaliyetlerine devam etti.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2019, 14:24
YORUM EKLE