AKP’den Ayasofya açıklaması

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Ayasofya'nın 15 Temmuz'da ibadete açılıp açılmayacağına ilişkin bir soruya "İnşallah daha önce açılır” cevabını verdi

AKP’den Ayasofya açıklaması

CiddiGazete- AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Ayasofya'nın 15 Temmuz'da ibadete açılıp açılmayacağına ilişkin bir soruya "İnşallah daha önce açılır. Bana sorarsanız bugün açılsın. Şu an yüksek yargıda olan bir iş. İnşallah yargı bu konuda müspet bir karar verir. Ayasofya'nın ibadete açılmasını bekliyoruz" cevabını verdi.

Kurtulmuş’un Ayasofya’nın ibadete açılıp açılmayacağına ilişkin ve gündemdeki diğer konularla ilgili açıklamaları özetle şöyle:

CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ

Cumhurbaşkanlığı sistemi başarıyla devam ediyor. Eksikleri noksanları varsa uygulamaya bakılarak uygulamalarda düzenlemeye gidilebilir.

SURİYE VE TERÖRLE MÜCADELE

Terör örgütü PKK/YPG’nin terör koridoru hayaliyle Suriye’nin kuzeyinde yürüttüğü hiçbir faaliyete izin verilmeyecektir. Halkımızın ve hudutlarımızın güvenliği ile Suriyeli kardeşlerimizin huzur ve emniyeti sağlanana kadar terörle mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir.

AYASOFYA TARTIŞMALARI

(15 Temmuz'da ibadete açılır mı?) İnşallah daha önce açılır. Bana sorarsanız bugün açılsın. Şu an yüksek yargıda olan bir iş. İnşallah yargı bu konuda müspet bir karar verir. Ayasofya’nın ibadete açılmasını bekliyoruz.

ERKEN SEÇİM

Erken seçim meselesi, ittifaklar meselesi gündemi saptırmak için ortaya çıkıyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2020, 16:34
YORUM EKLE