AKP’den Bahçeli’ye 'hayır' cevabı

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarıyla gündeme gelen milletvekili transferinin engellenmesi için yasal düzenleme isteyen Devlet Bahçeli’ye AKP ‘hayır’ dedi

AKP’den Bahçeli’ye 'hayır' cevabı

CiddiGazete- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, olası bir erken seçimde İYİ Parti’ye verdikleri gibi eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Gelecek Partisi ile eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın Demokrasi ve Atılım Partisi’ne grup kurması için destek vereceklerini söylemişti.

Bunun üzerine Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli, milletvekili transferlerinin engellenmesi yönünde düzenleme yapılması için açıklama yapmıştı.

Ankara kulislerinde MHP’nin bu çağrısına AKP’den olumlu cevap gelmediği konuşuluyor.

Habertürk Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya’ya konuşan AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Bizim bu konularda bir hazırlığımız yok” derken adının yazılmasını istemeyen bir diğer yönetici ise Sarıkaya’ya şunları söyledi:

“Sayın Bahçeli'nin yaklaşımına kişisel olarak katılıyorum ama bunun için yasaya gerek yok. Siyasi ahlak kanunla olmaz. Siyasi ahlak dediğiniz insanın içinde, ruhunda olması gereken bir şeydir. Onu kanunla nasıl düzenleyebilirsiniz ki? Bunun da tartışmadan çıkarılması gerekir. Siyasi partiler ve seçim kanunları ile ilgili de geçmişten gelen hazırlıklarımız düşüncelerimiz var; ama şu aşamada söz konusu değil…”

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2020, 03:45
YORUM EKLE