Alevler hastaneye yaklaştı

Çanakkale'de orman yangını çıktı. Kısa sürede büyüyen alevler Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nin olduğu bölgeye kadar ilerledi. Yoğun duman sebebiyle Göğüs Hastalıkları ve Kardiyoloji Bölümündeki hastalar tahliye edildi

Alevler hastaneye yaklaştı

CİDDİGAZETE

Merkeze bağlı Kalabaklı köyü yakınındaki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Orman İşletme Müdürlüğünce olay yerine 20 arazöz ile 100’e yakın orman

personeli sevk edildi. Söndürme çalışmalarına ayrıca 4 helikopterle destek veriliyor. Vali Orhan Tavlı bölgeye gelerek yetkililerden bilgi aldı.

Çanakkale Orman Bölge Müdürü Refik Ulusoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, yangının kısmen kontrol altına alındığını söyledi. Ulusoy, zarar gören alanın büyüklüğünün soğutma çalışmalarının ardından belirleneceğini ifade etti.

Öte yandan, olay yeri yakınında bulunan Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesindeki özel güvenlik görevlileri ve hasta yakınları da yangınla mücadele çalışmalarına destek oluyor. Trafik polisleri çevrede geniş güvenlik tedbirleri aldı.

Hastane bahçesindeki otopark alanında bulunan araçlar ve Göğüs Hastalıkları ve Kardiyoloji Bölümündeki hastalar tahliye edildi. Hastane yönetiminden sık sık ‘Elektrikli cihazları fişten çekin' anonsları yapılıyor. Hastane yönetimi, vatandaşların dumandan etkilenmemesi için maske dağıttı.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2019, 17:18
YORUM EKLE