Alparslan Türkeş 103 yaşında

25 Kasım 1917’de doğan Türk milliyetçilerinin ve ülkücü hareketin lideri Başbuğ Alparslan Türkeş 103 yaşında. Başbuğ’un doğum günü münasebetiyle Alparslan Türkeş Vakfı’nda anma programı düzenlenecek

Alparslan Türkeş 103 yaşında

CiddiGazete- 25 Kasım 1917’de doğan ve 4 Nisan 1997’de ebediyete irtihal eden Başbuğ Alparslan Türkeş’in bugün 103. doğum yıl dönümü.

Türk milliyetçiliğinin sonsuza kadar yaşamasına katkı sunacak fikir sistemini hayata geçiren, dünyanın en büyük gençlik teşkilatını Türk milletine kazandıran Başbuğ Türkeş, ailesi tarafından adına kurulan vakıftaki etkinlikle yad edilecek.

Oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş’in başkanı olduğu Alparslan Türkeş Vakfı’ndaki etkinlik, saat 12.30-16.00 arasında düzenlenecek.

Ankara Altındağ Vardar Sokak numara 8’deki vakfın yeni hizmet binasındaki anma toplantısına tüm ülkücüler davet edildi.

AYYÜCE TÜRKEŞ TAŞ CANLI YAYINDA

CiddiGazete.com yazarı ve Alparslan Türkeş’in kızı Dr. Ayyüce Türkeş Taş da TSİ 20.45’te canlı yayına katılarak babasıyla ilgili anılarını aktaracak.

Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı Gençlik Kolları yapılanması olan “gencturanorg”un Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımda, canlı yayını takip edebilmek için kayıt zorunluluğu olduğu belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 23:37
YORUM EKLE