Apple'ın yeni ürünü iPhone12 tanıtıldı

Teknoloji devi Apple, yeni modeli iPhone12'nin özelliklerini ve fiyatını açıkladı. Şirket, yeni telefonlarda 5G teknolojisinin de yer alacağını duyurdu

Apple'ın yeni ürünü iPhone12 tanıtıldı

CiddiGazete- ABD merkezli teknoloji firması Apple’ın iPhone serisinin yeni modeli olan iPhone12 ailesi tanıtıldı. Tanıtım, Apple Park’ta gerçekleşti.

Siyah, beyaz, mavi, yeşil ve kırmızı renk seçenekleriyle satışa sunulacak iPhone12, OLED özellikli 6.1 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip.

iPhone12’de yer alan Ceramic Shield ile birlikte Corning iş birliğiyle geliştirilen sağlam cam yer alıyor. Bu cam, düşmelere karşı dört kat daha fazla dayanıklılık sunuyor.

A14 Bionic chip ile gelen telefonun arka tarafında iki adet 12 MP kamera bulunuyor. 4GB RAM’e sahip iPhone12’de depolama seçecekleri ise 64 GB, 128 GB, 256 GB şeklinde olacak.

YENİ TELEFONLARDA 5G TEKNOLOJİSİ

Apple’ın CEO’su Tim Cook, iPhone12 modellerinde 5G teknolojisinin yer alacağını açıkladı. Apple, 5G konusunda rakipleri Samsung, Huawei, LG ve diğerlerinin gerisinde kalmıştı.

iPHONE 12’NİN FİYATI NE KADAR OLDU?

İlk model iPhone12 799 dolar, iPhone 12 mini modeli ise 699 dolar başlangıç fiyatıyla satışa çıktı.

iPhone 12 Pro modelinin ise 999 dolar, iPhone 12 Pro Max’in ise 1099 dolar başlangıç fiyatıyla satışa sunuldu.

APPLE ETKİNLİĞİNDE TÜRK YÖNETİCİ

Apple Park’ta gerçekleştirilen etkinlikte iPhone modellerine ilişkin Apple Başkan Yardımcısı Deniz Teoman da yeni modellere ilişkin bilgiler verdi.

YORUM EKLE