Aşı değil, Bor'dan dezenfektan müjdesi!

Bilim dünyası Coronavirüs aşısını bulmaya çalışırken, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı da "yerli ve milli bor katkılı el dezenfektanı"nı, mücadele sürecine büyük katkı sağlayacağı ifadeleriyle müjdeledi

Aşı değil, Bor'dan dezenfektan müjdesi!

CiddiGazete- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, coronavirüse karşı BOREL'in seri üretimde olduğunu belirtti.

El dezenfektanı BOREL'in haftaya raflardaki yerini alacağını kaydeden Dönmez, "Kovid-19 ile mücadelemizde bütün kurumlarımızla milletimizin yanındayız. Bugünlerin de hep birlikte üstesinden geleceğiz" ifadelerini kullandı.

Dönmez, geçen ay yaptığı açıklamada el dezenfektanları üretiminde Ulusal Bor Araştırma Enstitüsünün (BOREN) Ar-Ge sürecini tamamladığını duyurmuştu. Çalışmaların olumlu sonuç vermesiyle Eti Maden'in borlu dezenfektanın seri üretimine başlayacağını ifade eden Dönmez, BOREN'in Ar-Ge laboratuvarında geliştirilen el dezenfektanının etil alkol, gliserol, bor, aloe vera, lavanta, çay ağacı yağı ve su karışımını içerdiğini belirtmişti.

YORUM EKLE