Askeri birlikte Sedat Peker rezaleti

İçtima yapan bir grup asker tarafından çekilen ve "Devler gelir devler gider, tek dev kalır Sedat Peker" sözleriyle yapılan yürüyüş kararına tepki yağdı

Bir grup asker tarafından bir birlikte kaydedilen ve sosyal medyada paylaşılan görüntü büyük tepki çekti. Görüntüde içtima vaziyeti almış bir grup askere yürüyüş kararı saydıran çavuşun, “Devler gelir devler gider, tek dev kalır Sedat Peker. Yürüyüş kararı sayılacak. Say!” ifadeleriyle emir verildiği görülüyor. Görüntünün sonunda ise grup içinden bir asker Peker'e “Bir umuttur yaşamak reis” diyerek sesleniyor.

SEDAT PEKER ASKERLİK YAPMADI

Skandal görüntülerin nerede ve ne zaman çekildiğine ilişkin bir bilgi tespit edilemezken, CHP'nin asker kökenli milletvekillerinden Mehmet Ali Çelebi ise görüntüleri, “Vatan sana canım feda.” “Her şey vatan için” “Vatan, şeref, vazife, dürüstlük” Bunlardan başka yürüyüş kararı saymadık, görmedik biz. Yeni askerlik böyle mi olacak!” diyerek tepki gösterdi.

Öte yandan organize suç örgütü elebaşı olduğu iddiasıyla cezaevinde yatan Sedat Peker, elverişli bulunmadığı için askerlikten muaf tutuldu.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2019, 03:59
YORUM EKLE