Atatürk'ün doğum tarihi '1981' mi?

Gaziantep'teki 10 Kasım töreninde, protokol üyeleri ve törene katılanlara dağıtılan fotoğraflı kokartlarda Atatürk'ün doğum tarihi "1981" olarak yazıldı. Protokol bile yanlışı fark etmedi!

Atatürk'ün doğum tarihi '1981' mi?

CİDDİGAZETE

Gaziantep'te Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 81'inci yıl dönümünde yapılan anma töreninde, protokol üyeleri ve törene katılanlara dağıtılan fotoğraflı kokartlarda Atatürk'ün doğum tarihi "1981" olarak yazıldı. Olayın ortaya çıkmasıyla birçok kişi soysal medyadan tepkilerini dile getirdi.

Bu sabah 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 81'inci yıl dönümü nedeniyle anma tören düzenlendi.

Törene katılan vali, belediye başkanı, tugay komutanı, kurum amirleri, STK temsilcileri, vatandaşlar ve öğrencilere, yakalarına takmaları için Atatürk'ün fotoğrafının olduğu kokartlar dağıtıldı.

Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanları tarafından dağıtıldığı öğrenilen ve törene katılan herkesin yakasına taktığı kokartlarda, Atatürk'ün doğum tarihinin "1881" yerine "1981" olarak yazıldığı ortaya çıktı.

Tören boyunca kimsenin fark etmediği yanlışlık, daha sonra fotoğrafları inceleyenler tarafından sosyal medyaya taşındı.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2019, 10:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gulsum
Gulsum - 2 yıl Önce

Kastı dir kesinlikle