'AUDİsever' acımasız rektör!

Daha önce, "232 km hız yapsın" diye madde koyduğu makam aracı ihalesiyle gündeme gelen Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, üniversitenin anaokulunda görevli 3'ü öğretmen yedi kişiyi işten attı

'AUDİsever' acımasız rektör!

CiddiGazete- Siirt Üniversitesi'nin uygulama anaokulunda görev yapan üç öğretmen, üç yardımcı personel ve bir aşçı, kendilerine gelen postayla işten atıldıklarını öğrendi. Rektör Murat Erman'ın imzasıyla gönderilen yazıda çalışanlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatına rağmen işsiz kaldıklarını öğrendi.

Murat Erman tarafından PTT yoluyla personele gönderen yazıda, "Ülke genelinde görülen Covid-19 salgını sebebiyle mevcut anaokulunun faaliyetleri durdurulmuş bulunmaktadır. Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü olarak herhangi bir gelir olmaksızın ödeme yapamayacak olmamızdan dolayı, 4857 sayılı İş Kanununun 25. Maddesi III. Fıkrasına 'İşçiyi işyerinde bir haftadan fazla süre ile çalışmaktan alıkoyan zorlayıcı bir sebebin ortaya çıkması' istinaden 31 Mart 2020 tarihi itibari ile sigorta ayrılış bildirgeniz düzenlenerek sözleşmeniz fesih edilmiştir" denildi.

DAHA ÖNCE AUDİ İHALESİYLE ÜNLENDİ!

Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, 2018 yılında çıktığı ihaleyle adını duyurdu. Murat Erman, makam aracı için açtığı ihalede "uydu telefonu ve ısıtmalı koltuğu olsun, saatte 232 kilometre hız yapsın" ifadelerini kullanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2020, 18:27
YORUM EKLE