Ay Yıldız Projesi'nin temeli atıldı

Karargahları aynı çatı altında toplayacak olan Milli Savunma Bakanlığı Ay Yıldız Projesi’nin temeli atıldı. Projenin 19 Mayıs 2023’te tamamlanması planlanıyor

Ay Yıldız Projesi'nin temeli atıldı

CiddiGazete- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da “Milli Savunma Bakanlığı Ay Yıldız Projesi Temel Atma Töreni”ne katıldı.

Milli Savunma Bakanlığı ile Türk Silahlı Kuvvetleri karargahlarını aynı çatı altında toplayacak olan proje hakkında bilgi veren Erdoğan özetle şunları söyledi:

“Böyle anlamlı bir günde Ay Yıldız Projesi’nin temel atma töreni vesilesiyle bir araya gelmemizi önemli bir mesaj olarak görüyorum. Türkiye’nin gelişen ve değişen savunma ihtiyaçları tüm birimlerin ortak bir çatı altında yakın koordinasyon içinde faaliyet göstermesini mecburi bir hale getirmiştir. Bunu da gerek bakanımla gerek Genelkurmay Başkanım ile enine boyuna değerlendirdik ve dedik ki bize müşterek bir merkez gerekiyor.

Ay Yıldız Projesi ile Milli Savunma Bakanlığımızı, Genelkurmay Başkanlığımızı, tüm kuvvet komutanlıklarımızı bir araya toplamış oluyoruz. Kahraman ordumuzun gücüne güç ekleyecek. Her şeyiyle, duruşuyla düşmana korku, dosta güven veren bir yapıyı burada meydana getirmiş olacağız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayyıldız Projesi kapsamındaki yerleşkenin 19 Mayıs 2023’te açılacağını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2021, 07:10
YORUM EKLE