Aziz Yıldırım ROK'u yaktı!

Fenerbahçe Kulübü eski Başkanı Aziz Yıldırım, Rasim Ozan Kütahyalı'yı mahkum ettirdi. ROK ceza aldığı için, daha önce ertelenen beş farklı dosyadaki cezaların infazı için hakimliklere yazı yazıldı

Aziz Yıldırım ROK'u yaktı!

CiddiGazete- FETÖ savcılarını övmesi ve Boşnaklar üzerinden yaptığı çirkin ifadelerle tanınan Rasim Ozan Kütahyalı ile Fenerbahçe eski başkanı Aziz Yıldırım arasında davada karar çıktı. Kütahyalı'ya 90 gün adli para cezası verildi. Ceza, bin 300 TL'ye çevrildi.

Kütahyalı'nın 2013 yılında Sabah Gazetesi'nde yayımlanan yazısıyla ilgili Aziz Yıldırım mahkemeye başvurmuştu.

ROK yazısında, "Yıldırım her zaman işlerini böyle gördü. Fenerbahçe başkanlık forsunu arkasına alıp tehdit, baskı, şantaj, tedhiş yöntemleri kullandı. Kaleci Rüştü'yü göstere göstere dövdürdü. Digiturk'teki yorumları beğenmediği için Kadıköy'de TV kablolarını kestirdi. Hâlâ herkesin anasına avradına küfreden paramiliter internet ağlarını parayla destekliyor Aziz Yıldırım.

Fatih Hoca elbette bu seviyede bir adam değil ama geçen seneden beri eski Türkiye tarzı hareketleri artırdığı kesindir" ifadelerini kullanmıştı.

BEŞ DOSYA YENİDEN AÇILACAK

Mahkeme, Rasim Ozan Kütahyalı'ya 90 gün adli para cezası verdi.

Mahkeme, ardından cezayı bin 300 TL para cezasına çevirdi.

Mahkumiyet kararı kesin olduğundan, Rasim Ozan Kütahyalı'nın daha önce ertelenen 5 farklı ceza dosyasının yeniden açılması için dosyadaki mahkumiyet kararının diğer mahkemelere bildirilmesine karar verildi.

Aynı olayla ilgili olarak açılmış olan tazminat davası ise devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2021, 20:37
YORUM EKLE