Babası da dayısı da katil çıktı

Ordu'da 20 yaşındaki Ceren Özdemir'in katili Özgür Arduç'un babasının da kayınvalidesini öldürdükten sonra kayınbiraderi tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı

Babası da dayısı da katil çıktı

CiddiGazete

Ordu’da üniversite öğrencisi balerin Ceren Özdemir’i evinin önünde bıçaklayarak öldüren katil zanlısı Özgür Arduç’un babasının da cinayet işlediği ortaya çıktı. Kayınvalidesini öldüren Hüseyin Arduç, cezaevinden çıktıktan sonra kayınbiraderi tarafından öldürülmüş.

Habertürk’ten Hüseyin Şentürk’ün haberine göre, Arduç’un Amasya’da yaşayan dayısı şunları anlattı:

“Özgür Arduç'un babası Hüseyin, Özgür doğunca annesinden ayrıldı. 1989 yılında babası tekrar eve geldi, Özgür'ün babası kız kardeşimle yeniden birlikte olmak istediğini söyledi. Ateş edip annemi, kendi kayınvalidesini öldürdü. İçerde yatıp çıktı. Çıkınca ben de onu öldürdüm. Ben de cezamı yatıp çıktım. Bu süreçte bu çocuğa (Özgür Arduç'a) sahip çıkma şansımız olmadı. Her şey babasından dolayı oldu. 5-6 yıl bakabildik. Yoksa biz onu büyütürdük.

‘BABASI TÜRKİYE'NİN BAŞINA BELAYDI’

Özgür Arduç'un babasının da birçok suç işlediğini iddia eden dayısı şöyle konuştu:

“Babası Türkiye'nin başına belaydı. Bunun babası kaç kere banka soydu, polis vurdu. Yani pek tekin adam değldi. Annemi vurdu, öldürdü ve biz beş kardeş öksüz kaldık. Ben kendimi kaybettim. ‘Ben de bunun çocuğunu vuracağım’ dedim. Sonra hakime de aynısını söyledim. Hakim, ‘O çocuğa bir dokun, seni yakarım’ dedi Amasya'da. Ondan sonra ben babama, ‘Ya bu çocuğu yetimhaneye ver ya da ben bunu öldüreceğim’ dedim. Babam da götürüp yetimhaneye verdi. Benim de iki tane kızım var. Olayı duyunca çok üzüldüm. Bildiğin gibi değil. Allah kimsenin başına vermesin.”

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2019, 21:40
YORUM EKLE