Bağdadi’nin ablası yakalandı!

Suriye'nin İdlib kentinde öldürülen IŞİD elebaşı Ebubekir el Bağdadi'nin ablası Rasmiya Awad'ın, Türkiye’nin dün akşam düzenlediği operasyonla yakalandığı iddia edildi

Bağdadi’nin ablası yakalandı!

CİDDİGAZETE

Haber ajansı AP'ye bilgi veren bir Türk istihbarat yetkilisi, 65 yaşındaki kadının örgüt üyesi olduğundan şüphelenildiğini söyledi. Awad, Fırat Kalkanı Harekâtı bölgesi içinde kalan Azez'de kocası, gelini ve 5 çocuğuyla birlikte bir konteynerin içinde yakalandı.

Olaya ilişkin bilgi veren yetkili, “Bu tür bir istihbarat altın madenidir. Örgüt hakkında bildiklerimizi genişletebilir ve kötü adamları yakalamamıza yardım edebilir” diye konuştu.

CUMHURBAŞKANLIĞI TEYİT ETTİ

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da Bağdadi’nin kız kardeşinin yakalandığını Twitter paylaşımıyla doğruladı.

Altun açıklamasında, “Türkiye’nin teröre karşı mücadelesi ideolojisinden ya da kökeninden bağımsız olarak tüm şiddetiyle devam etmektedir. Bağdadi’nin kız kardeşinin yakalanması terörle mücadele operasyonlarımızın başarısının bir diğer örneğidir” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2019, 17:46
YORUM EKLE