Bahçeli Ülkü Ocakları'nı kapattı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, verdiği talimatla il başkanını görevden aldı ve Kayseri'deki tüm Ülkü Ocakları'nı kapattı

Bahçeli Ülkü Ocakları'nı kapattı

CiddiGazete- Kayseri Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Turan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatıyla görevden alındı.

Kayseri Ülkü Ocakları ve bağlı bütün şubeleri de ikinci bir emre kadar kapatıldı.

DEVLET BAHÇELİ, TAŞKINLIĞI AFFETMEDİ

Serdar Turan konuyu sosyal medya hesabından şöyle duyurdu:

“Kıymetli büyüğümüz Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin emriyle Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanlığı görevim sona ermiştir. Bundan sonra da bir ülkücü olarak liderimizin emrine olmaya devam edeceğim. Kamuoyuna duyurulur.”

AKP hükümetinin gömülmesinde bir sakınca görmediği İbrahim Gökçek'in cenazesi için Ülkü Ocakları'ndan olduklarını söyleyen gençler, "Çıkartır yakarız" diye açıklama yaptı. Polis, cemevine göz yaşartıcı bomba atarak cenazeyi kaçırdı. Devlet Bahçeli, Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanı'nı görevden alarak gerginliğe son verdi.

BAHÇELİ, "ANAHTARLARI ALIN" DEDİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy’u arayarak kararını bildirdiği, bunun üzerine Ersoy’un MHP İl Başkanı Serkan Tok ile birlikte Ülkü Ocakları binasına giderek Serdar Turan’a Bahçeli’nin kararını tebliğ edip Ülkü Ocakları binasının anahtarlarını teslim aldıkları öğrenildi.

BAKİ ERSOY: LİDERİMİZİN TAKDİRİ

Konuyla ilgili MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, “Liderimiz beni telefonla arayarak durumu bildirdi, İl Başkanımız Serkan Tok ile birlikte ocağımıza giderek Serdar Turan’a durumu tebliğ edip anahtarlarımızı teslim aldık.

İl ocak ve bağlı bütün ocaklar liderimizin talimatıyla ikinci bir emre kadar kapalı kalacak. Tamamıyla liderimizin takdiridir” dedi.

KAYSERİ'DE NE OLDU?

Kayseri Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Turan, açlık grevindeyken greve ara verince kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Grup Yorum Üyesi İbrahim Gökçek’in vefatının ardından gösterdiği tepki ile öne çıktı. Kayseri Milletvekili Baki Ersoy'un da konuşma yaptığı gerginlikten sonra Serdar Turan il başkanlığından alındı, Kayseri'deki tüm ocaklar kapatıldı.

HALA ÜLKÜ OCAKLARI GENEL BAŞKANI YOK

Devlet Bahçeli, AKP'li Atatürk düşmanı yazar Yavuz Bahadıroğlu'na sert çıktığı için Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'i de 40 gün önce istifa ettirdi. Başbuğ Alparslan Türkeş'in vefat yıldönümünden dört gün önce gerçekleşen operasyondan sonra Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı'na henüz atama yapılmadı.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2020, 11:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Skk42
Skk42 - 12 ay Önce

Ülkücülerin başında ülkücü biri olmazsa bir terorist için böyle ocağı kapatır. Kimden emir alıyor acaba

Mehmet kale
Mehmet kale - 12 ay Önce

Akp den daha ileri akp li olmuş bu bahçeli...

Ali kırıcı
Ali kırıcı - 12 ay Önce

Helal olsun bilge lider bahçeliye