Bahçeli’den CHP’ye ‘darbe’ eleştirisi

Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli, siyasetteki "darbe çağrısı" tartışmaları için "Darbeci geleneğin siyaset ayağı olan CHP suçüstü yakalanmıştır" ifadelerini kullandı

Bahçeli’den CHP’ye ‘darbe’ eleştirisi

CiddiGazete- Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli, siyasetteki "darbe çağrısı" tartışmaları için "Darbeci geleneğin siyaset ayağı olan CHP suçüstü yakalanmıştır" ifadelerini kullandı.

Bahçeli, yayınladığı mesajda şu ifadeleri kullandı:

Almanya'da yayımlanan günlük bir gazetede Türkiye'nin ekonomik iflasından bahsedilmesi, yeni tip Koronavirüs konusunda vahim hataların yapıldığının iddia edilmesi iğrenç bir tertip ve tezgâha işarettir.

Türkiye ekonomisinin zorlu dalgalanmalara maharetle direnmesi, alınmış kararlı ve dirayetli tedbirlerin zamanında ve cesaretle devreye alınması iç ve dış odakları çılgına çevirmektedir.

‘MİLLİ İRADE DÜŞMANLIĞI’

Böylesi bir ortamda CHP'li siyasetçilerin demokrasi dışı özlemleri, zilletin çamuruna bulanmış gazete, dergi, internet sitesi ve bazı köşe yazarlarının “Yeni bir zihniyet ve çağdaş siyasi iktidar şart” ifadeleri milli irade düşmanlığının nasıl da tavan yaptığına en açık delildir. CHP demokrasi hazımsızlarının kervanbaşıdır.

İktidar hedefine ulaşabilmek için sandığın dışında yol arayanlar, buna davetiye çıkaranlar, Türkiye aleyhine işbirlikçiliğe talip olup beşinci kol faaliyeti yapanlar sadece demokrasiye hasım değil aynı zamanda Türkiye'nin de karşısında birikmiş emperyalizmin taşeronlarıdır.

Darbeci geleneğin siyaset ayağı olan CHP suçüstü yakalanmıştır. Türkiye'de sandık dışında iktidar nasıl olacaktır? Bunu kim ya da kimler yapabilecektir? Cumhur İttifakı'nın bileği bükülmeden, Türk milleti diz çöktürülmeden gayri meşru iktidar gayesi nasıl hayat ve zemin bulacaktır?

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2020, 03:00
YORUM EKLE