Bakanlara 4 günde bir test

Hükümet üyelerine coronavirüs testinin her dört günde bir yapıldığı ortaya çıktı

Bakanlara 4 günde bir test

CiddiGazete- Türkiye Büyük Millet Meclisi bünyesindeki sağlık kuruluşunda görev yapan bir doktorda coronavirüs şüphesi yaşanması yeni bir gelişmeyi ortaya çıkardı.

Kabine üyesi bakanlara her dört günde bir coronavirüs testi uygulandığı ve böylelikle bakanların sağlık durumlarının yakından takip edildiği öğrenildi.

TBMM bünyesinde devlet hastanesi statüsünde faaliyet gösteren sağlık merkezinde KBB uzmanı olarak görev yapan doktorda coronavirüs şüphesi yaşanması Meclis yönetimini alarma geçirmişti.

Covid-19’daki semptomlardan bazılarını göstermesi nedeniyle izolasyona alınması sonrasına sağlık kurumu yönetimi söz konusu doktorun baktığı hastaları da uyarıp kontrole gelmelerini tavsiye etmişti.

Doktorun KBB uzmanı olması nedeniyle coronavirüs testlerinin hastalara uygulanmasında görev alması Meclis’teki milletvekilleri ile kabine üyelerinin durumumu da gündeme getirdi.

Bu kapsamda Türkiye’de ilk covid-19 vakası çıkmasıyla birlikte sürekli görev başında olan kabine üyelerinin de sık sık kontrol geçirildiği ortaya çıktı. Salgın nedeniyle ülkede uygulanan kısmi sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen mesailerine devam eden kabine üyelerinin her dört günde bir koronavirüs testinden geçtiği öğrenildi.

Devlet görevlilerinden alınan örneklerin acil olarak sonuçlandırıldığı ve böylelikle bakanların sağlık durumlarının yakından takip edildiği belirtildi.

Türkiye’deki salgın sürecinde şu ana kadar hiçbir kabine üyesinin şüpheli durumuna rastlanmadığı yetkililerce ifade edildi.

Türkiye'nin Ciddigazete.com'dan okuduğu haberin ardından, Meclis doktorunun coronovirüs test sonuçlarının negatif çıktığı açıklanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2020, 17:51
YORUM EKLE