Balıkesir beşik gibi sallandı!

Balıkesir'de, 32 dakikada dört şiddetli deprem meydana geldi. İlk verilere göre can ve mal kaybı olmayan depremler İstanbul, İzmir, Bursa ve Manisa'da da hissedildi

Balıkesir beşik gibi sallandı!

CiddiGazete

Balıkesir'de gece yarısı art arda depremler meydana geldi. 32 dakikada dört şiddetli depremin meydana geldiği kent, Kandilli Rasathanesi verilerine göre, saat 23.14'te 5.0, 23.24'te 4.3, 23.27'de 4.1 ve 23.46'da 4.3'la sarsıldı. Balıkesir'deki depremler İstanbul, İzmir, Bursa ve Manisa'da da hissedildi.

Depremin ardından Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve Bursa Valisi'nden de açıklamalar geldi. "Deprem" kelimesi Twitter'da çok kısa bir sürede "TT" olurken, depremin ardından Balıkesir'de çok sayıda vatandaş sokağa döküldü.

Balıkesir’in Altıeylül ilçesinde 4,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kız yurdunda baygınlık geçiren öğrenciye sağlık ekipleri müdahale etti.

BAKAN ERSOY'DAN DEPREM AÇIKLAMASI

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Balıkesir'de meydana gelen depremden kaynaklı şu an itibarıyla can ve mal kaybının olmadığını söyledi.

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, "Herhangi bir mağduriyet bildirimi yapılmadı. Şu ana kadar depremle ilgili hastaneye başvuran da yok" dedi.

"GEREKLİ TÜM ÇALIŞMALARI YAPIYORUZ"

Balıkesir'in Altıeylül ilçesinde meydana gelen 4,6 büyüklüğündeki depremde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığı bildirildi.

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı yaptığı açıklamada, sabaha kadar teyakkuz halinde olacaklarını belirtti.

Telefonla bilgi aldıklarını aktaran Avcı, "Şu an için bize gelen herhangi bir olumsuzluk yok, gerekli bütün çalışmaları yapıyoruz. Akçaköy ve Ayvacık mahallelerine yakın olduğu tahmin ediliyordu, oralarla da görüştük herhangi bir olumsuzluk olmadığı bilgisi geldi" dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2019, 14:34
YORUM EKLE