Bankalar 12.00-17.00 arası açılacak

Banka Şubeleri, coronavirüs tedbirleri kapsamında yarından itibaren saat 12.00 ile 17.00 arasında hizmet verecek

Bankalar 12.00-17.00 arası açılacak

CiddiGazete- Türkiye Bankalar Birliği, tüm bankaların mesai saatlerini kısıtlayarak değiştirdi. TBB'den bankalara gönderilen kararda, yeni mesai saati 12.00 ile 17.00 arası olarak belirlendi. Bankalar Birliği'nin açıklaması şöyle:

- Toplum sağlığının korunması için Hükümetin, TC Sağlık Bakanlığı'nın ve Dünya Sağlık Örgütü'nün talimatları ve açıklamaları çerçevesinde, müşterilerin bankacılık işlemlerini sağlıklı olarak ve aksamadan sürdürebilmelerini teminen gerekli önlemler uygulanmaktadır.

- Bu çerçevede, Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu tarafından, takdiri üyelere ait olmak üzere, tavsiye niteliğindeki aşağıdaki kararlar alınmıştır:

- Müşterilere doğrudan hizmet veren şubeler ve hizmet birimlerinin çalışma saatleri ile müşteri kabul saatleri 12.00-17.00 olarak belirlenmiştir.

- İsteyen bankalar, çalışma ve müşteri kabul saatlerini esnek olarak belirleyebilecektir.

- Bankalar, şubelerin ve hizmet birimlerinin çalışma ve müşteri kabul saatleri hakkında müşterini bilgilendireceklerdir.

- Şube ve hizmet birimlerinde yakın temasın ve kalabalık ortamın oluşmasının önlenmesine yönelik gerekli tedbirler alınabilecektir.

- Yüksek riskli ve kalabalık alanlardaki şubeler hizmet dışı tutulabilecektir.

- Bankacılık hizmetlerinin dijital ortamlardan yapılması hususunda alternatif hizmet kanallarından kesintisiz hizmet verilmeye devam edilecektir.

- Müşterilerimizin bankaların açıklamalarını takip etmeleri, işlemlerinde dijital kanalları kullanmaları salgınla mücadeleye çok önemli destek olacaktır.

- Kamuoyunun, toplum sağlığının korunması ve sürdürülmesi açısından zorunlu görülen bu önlemleri ve uygulamaları anlayışla karşılayacağına, bu sayede salgının yayılmasının önlenmesine birlikte katkı sağlayacağımıza inanıyoruz.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2020, 14:46
YORUM EKLE