Bayram namazı 'kısıtlı' kılındı

Türkiye tarihinde bugün bir ilk yaşandı. Coronavirüs salgını tedbirleri kapsamında bu yıl bayram namazı, sadece "özel" cemaatle ve çok az sayıda camide kılındı

Twitter
Bayram namazı 'kısıtlı' kılındı

CiddiGazete- Diyanet İşleri Başkanlığı, coronavirüs salgını önlemleri kapsamında Ramazan Bayramı’nda camilerin kapalı olacağını ve cemaatle bayram namazının kılınmayacağını duyurmuştu. Camilerin kapıları kapalı tutulurken, bayram çoşkularının yaşandığı avlular boş ve sessiz kaldı.

BAZI CAMİLERDE ŞANSLI OLAN BAYRAM NAMAZI KILDI

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Ali Erbaş, bayram namazını Ankara’da Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde kısıtlı sayıda cemaatle kıldırıp, bayram hutbesini okudu.

Ankara Valisi Vasip Şahin de cemaat arasında yer aldı. Namaz öncesinde Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen vaaz verdi.

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI

Yaklaşık 3 aydan beri Türkiye'de etkili olan ve çok sayıda insanın hayatını kaybetmesine sebep olan coronavirüs salgını nedeniyle bu yıl Ramazan Bayramı geçmiş yıllarda olduğu gibi kutlanamadı. Salgına karşı alınan en önemli tedbirlerden biri olan sokağa çıkma kısıtlaması, bayram süresince devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2020, 12:52
YORUM EKLE