Bayramda sokak yasağı olacak mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yarın yapılacak kabine toplantısında Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıp uygulanmayacağı görüşülecek

Bayramda sokak yasağı olacak mı?

CiddiGazete- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki kabine toplantısı, yarın yapılacak. Video konferans yöntemiyle yapılacak toplantıda salgınla mücadele değerlendirilecek ve sonuçlara göre atılacak yeni adımlar ele alınacak.

Gündemin ilk sırasında Ramazan Bayramı olacak. Bayram, 24 Mayıs Pazar günü başlayacak. Bayram tatilinin kaç gün olacağının kabine toplantı sonrasında netleşmesi bekleniyor.

Bayramlarda yoğun bir hareketliliğin olması, sokağa çıkma kısıtlaması ihtimalini de beraberinde getirdi. Kabine toplantısında bu soru da cevap bulacak.

TRT Haber’de yer alan habere göre, 15 ilde devam eden giriş-çıkış kısıtlaması da gündemdeki diğer bir başlık. Bu uygulamada kademeli olarak kısıtlama uygulanan il sayısı düşürülmüştü. Bu illerde sonuçlar analiz edilecek. Yapılacak değerlendirmelere göre kısıtlamanın kaldırıldığı 16 ile yenileri eklenecek.

Kabine gündeminde 'Yeni Normal' dönem için atılacak diğer adımlardaki son durum da ele alınacak.

Yapılan çalışmalara göre takvimin revize edilmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2020, 13:38
YORUM EKLE