Bekçilerdeki hava, polislerde yok!

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde, 20 yaşındaki O.G., kimliğini göstermek istemediği gerekçesiyle üç bekçi tarafından gözaltına alındı. Bekçilerden biri, "Polisiz kardeşim" diye bağırdı

CİDDİGAZETE

İzmir'de 20 yaşındaki O.G., mahalle bekçileriyle tartıştı. Bekçiler, gence şiddet uyguladı.

Olayı izleyen bir kişinin, “Polis çağıralım mı?” demesi üzerine, bekçilerden birinin sert bir şekilde “Gerek yok, polisiz kardeşim, hayırdır, neden arıyorsun polisi” dediği anların görüntüsü sosyal medyada paylaşıldı. Karakola götürülen ve suç kaydı bulunmayan O.G. serbest bırakıldı.

Olay, Karşıyaka sahilinde yaşandı. Bölgede devriye görevi yapan mahalle bekçileri, O.G.’den kimliğini göstermesini istedi. İddiaya göre, O.G. kimliğini göstermek istemedi. Bunun üzerine O.G., üç bekçi tarafından gözaltına alınıp, karakola götürüldü. O anlara tanıklık eden çevredeki bir kişinin, “Polis çağıralım mı” demesi üzerine bekçilerden biri, sert bir ses tonuyla, “Gerek yok, polisiz kardeşim, hayırdır, neden arıyorsun polisi” dedi. O anlar, cep telefonuyla kaydedilip, sosyal medyada paylaşıldı.

Kimi sosyal medya kullanıcıları, bekçilere tepki gösterdi. Karakola götürülen O.G., suç kaydının olmaması nedeniyle, herhangi bir işlem yapılmadan serbest bırakıldı.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2019, 02:34
YORUM EKLE