Bir 'siyanür' dehşeti daha

İstanbul Bakırköy'de bulunan bir dairede anne-baba ve çocuklarının cansız bedeni bulundu. AFAD ekiplerinin dairede yaptığı ölçümlerde, olay yerindeki kokunun siyanür olduğu tespit edildi

Bir 'siyanür' dehşeti daha

CiddiGazete

Türkiye, İstanbul Fatih’teki Yetişkin Kardeşler ve Antalya’daki Şimşek ailesinin şokunu atlatamadan benzer bir haber de Bakırköy’den geldi.

Polis ekipleri, baba Bahattin Delen’in siyanürle intihar edip ailesini de "istemeden" zehirlediğini düşünüyor.

Osmaniye’deki bir apartman dairesinde biri çocuk üç kişinin cesedi bulundu. Cesetlerin baba Bahattin Delen anne Zübeyde Delen ve 7 yaşındaki çocukları Ali Delen’e ait olduğu öğrenildi.

AFAD ekipleri olay yerinde siyanüre rastladı.

AFAD ekipleri, olay mahalline "özel tabut" getirdi.

BAKIRKÖY KAYMAKAMLIĞI: SİYANÜR BULUNDU

Bakırköy Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada olay yerinde siyanüre rastlandığı duyuruldu.

Siyanürden etkilenen AFAD ekipleri çalışmalarına sık sık ara vermek zorunda kalıyor.

Açıklamada, “15 Kasım 2019 Cuma günü saat 06.45’te 155 Polis İmdat Hattına yapılan İlçemiz Osmaniye Mahallesi Çoban Çeşme Sokakta şüpheli ölüm ihbarı üzerine bahse konu adrese ivedilikle intikal edilmiş, (Z.D), (B.D) ve (A.D) isimli biri çocuk 3 kişinin cansız bedeniyle karşılaşılmıştır. Dairedeki koku nedeniyle AFAD (KBRN) ekipleri sevk edilmiştir. Ekip tarafından yapılan ölçümlerde olay yerindeki kokunun siyanür olduğu tespit edilmiştir. Konu ile ilgili olay yerinde gerekli önemler alınmış olup, adli ve idari tahkikat başlatılmıştır. Gelişmeler kamuoyu ile paylaşılmaya devam edilecektir ” denildi.

Olay yerine AFAD ekipleri bölgede geniş çaplı önlem aldı.

ANNE-BABA VE ÇOCUK

Ölenlerin anne Zübeyde baba Bahattin ve çocukları 7 yaşındaki Ali Delen olduğu öğrenildi.

Mahallenin marketi Mehmet Çevik, ailenin maddi sıkıntısı olmadığını söyledi.  

“ALİ BU SENE OKULA BAŞLAMIŞTI”

Mahallenin marketi Mehmet Çevik kan donduran olayla ilgili konuştu. Çevik “Çok iyi bir ailelerdi. Maddi sıkıntıları yoktu. Çocukları Ali bu sene okula başlamıştı. Zeliha (Zübeyde) Hanım da çok iyi bir insandı” dedi.

Bahattin Delen’e ait Mercedes marka araç polis ekipleri tarafından otoparka çekildi.

Hayatını kaybeden ailenin komşusu, “Duyduğumuz kadarıyla siyanürle zehirlenme olmuş. 3 kişilik bir aile. Üzüldük tabi komşumuzdu. Ayakkabısının içine not bıraktığı söyleniyor ama ne derece doğru bilmiyoruz. Karı, koca ve çocuk” dedi.

İLK DEĞERLENDİRME İNTİHAR!

Emniyet ve AFAD ekiplerinden ilk değerlendirmesi ise baba Bahattin Delen’in siyanürle intihar ettiği, eşi ve çocuğunun da kokudan etkilendiği yönünde. Anne Zeliha’nın cesedinin asansöre yakın bir yerde bulunması ise polisin bu tezini güçlendiriyor.

BAŞSAVCILIK 'AŞIRI BORÇ' DEDİ

Konuyla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından bir açıklama geldi.

Başsavcılık, ölümlerle ilk ihbarın sabah saat 06.45 sırasısında yapıldığı bilgisini vererek soruşturmayla ilgili şunları ifade etti:

"Yapılan soruşturma esnasında bu aşamada elde edilen tespitler doğrultusunda ikametgahında ölü olarak bulunan A.D.’nin babası ve Z.D.’nin eşi konumunda bulunan B.D.’nin, Kuyumcukent’teki iş yerinde altın ticareti ile uğraştığı ve birtakım internet siteleri üzerinde kayıt dışı ticari işlemler nedeniyle aşırı derecede borçlandığı, girdiği bunalımın etkisiyle önce eşinin ve çocuğunun zehirlenmesine sebebiyet verdikten sonra intihar ettiği değerlendirilmiştir. Olay yerinde AFAD ekipleri tarafından gerekli güvenlik önlemleri alınmıştır. Soruşturma işlemleri Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülmektedir."

SİYANÜR KABUSU! ÖNCE İSTANBUL FATİH

Bakırköy’den gelen haber gözleri son 10 gün içerisinde yaşanan siyanürlü cinayet ve intihar vakalarına çevirdi.

Türkiye’yi siyanür dehşeti ile tanıştıran ilk olay 5 Kasım 2019 tarihinde Fatih’te meydana geldi. Molla Gürani Mahallesi Oğuzhan Caddesi’ndeki 5 katlı apartmanın birinci katında yaşayan Cüneyt (48), Oya (54), Kamuran (60) ve Yaşar Yetişkin'in (56) cesetleri polis ekipleri tarafından bulundu. Yapılan araştırmalar sonucu Oya Yetişkin’in kardeşlerini siyanürle zehirledikten sonra intihar ettiği anlaşıldı.

ARDINDAN ANTALYA!

Türkiye, Fatih’teki Yetişkin Kardeşler vakasının şokunu yaşarken, kan donduran bir haber bu kez 8 Kasım’da Antalya’dan geldi.

Sekiz katlı bir apartmanın en üst katında oturan Selim Şimşek (36), eşi Sultan Şimşek (38) ile çocukları Ceren (9) ve Ali Çınar Şimşek’in (5) cesetleri bulundu.

Yapılan araştırmalarda maddi kriz içerisinde bulunan Selim Şimşek’in, eşi ve iki çocuğunu siyanürle zehirledikten sonra intihar ettiği belirlendi.

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2019, 11:46
YORUM EKLE