Bir THY pilotu daha coronaya yenildi

Türk Hava Yolları bir pilotunu daha coronavirüs nedeniyle kaybetti. Kaptan Pilot Ender Tamer Erol, bir süredir tedavi altında olduğu Yalova’da yaşamını yitirdi

Bir THY pilotu daha coronaya yenildi

CiddiGazete- Türk Hava Yolları’nda görevli Kaptan Pilot Ender Tamer Erol, Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti. Bir süredir Yalova Devlet Hastanesi'nde tedavi gören ve son günlerde entübe halde bulunan Erol 51 yaşındaydı.

Erol'un cenazesi bugün Yalova Hacıahmet Köyü'nde toprağa verilecek. Ender Tamer Erol, Kara Kuvvetleri'nde astsubay olarak pilotaj eğitim almış ve uzun yıllar Kara Havacılık'ta helikopter pilotu olarak görev yapmıştı.

SALGINDA ÖLEN PİLOT SAYISI 5 OLDU

Ender Kaptan'la birlikte coronavirüs nedeniyle ölen pilot sayısı 5'e ulaştı. Daha önce Feyzi Altınbulak, Mustafa Özden Turkon, Mehmet Ali Kılıç, Serdar Gündoğdu, hayatını kaybetmişti.

"MESLEK KAHRAMANIMIZ"

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği Ender Tamer Erol'un vefatıyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

- Havacılık camiamız, çeşitli şekildeki icra ettikleri görevler ile bugün verdiğimiz mücadelenin ön saflarında gayret gösteren meslek grubu kahramanlarındandır.

- Bu mücadelede Değerli Üyemiz Kpt. Plt. Ender Tamer EROL'un vefatını üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız. Değerli üyemize Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve camiamıza başsağlığı dileriz.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2020, 14:38
YORUM EKLE