'Biz Bize Yiyelim' kampanyası!

Kampanya kapsamında bağışların izini süren CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, “(Biz Bize Yeteriz) dediler ama galiba ‘Biz Bize Yiyelim’e geldiler” dedi

'Biz Bize Yiyelim' kampanyası!

CiddiGazete- AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, coronavirüsün ekonomik etkilerini azaltmak amacıyla yedi aylık maaşını bağışlayarak, “Biz Bize Yeteriz Türkiye” sloganı ile Milli Dayanışma Kampanyası başlattı.

Kampanya kapsamında bugüne kadar 2 milyar 100 milyon 418 bin TL bağış toplandığı belirtildi.

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen bu bağışların akıbetini Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a sordu.

Oktay, “Biz bilmiyoruz, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na sorun” dedi.

Bakanlık ise kendi internet sitesini adres gösterdi.

BAĞIŞIN İZİNE RASTLANMADI

Birgün’den Hüseyin Şimşek’in haberine göre, Alpay Antmen, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın internet sitesinin tamamını incelediklerini ancak 2 milyar 100 milyon TL’lik bağışın izine rastlamadıklarını söyledi.

Antmen, “Halkın her kuruşunun hesabını sormak bizim namus borcumuz diyerek Aile Bakanlığı’nın sitesini ayrıntılarıyla taradık, inceledik. Ne bu bağış kampanyasının paralarının akıbeti var ne de kimler tarafından nerelerde tutulduğu, neye harcandığı. Hiçbir bilgi yok. Eğer bir korkunuz yoksa saklamazsınız. Eğer açıklamaktan korkuyorsanız o zaman da korkacak bir şeyiniz var demektir. ‘Biz Bize Yeteriz’ dediler ama galiba ‘Biz Bize Yiyelim’e geldiler” dedi.

‘CHP’Lİ BELEDİYELERDEN UTANSINLAR’

İktidarın halka yardım ulaştırmak isteyen belediyelerin yardımlarını engellediğini hatırlatan Antmen, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Salgın döneminde vatandaşımıza ayrım gözetmeksizin fedakarca hizmet eden başta İstanbul, Ankara, Adana ve diğer tüm CHP’li belediyelerden utansınlar. Canlı yayında ihaleyi şeffaf yapan, harcanan her kuruşun hesabını veren, vatandaşa bedava maske ve ekmek dağıtan, onların evine kadar gidip hizmet veren belediyelerimiz ve çalışanlarından utansınlar. Halka hizmet eden ve harcanan her kuruşun hesabını veren belediyeleri engellediler ama kendileri ‘Bağış paraları nerede’ sorumuza cevap bile veremediler.”

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2020, 21:28
YORUM EKLE