Bodrum’da ilk ölüm gerçekleşti

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, "Bodrum'da şu anda pozitif vakalarımız var ve artmaya devam ediyor. İlk kaybımızı dün verdik ve defnettik" dedi

Bodrum’da ilk ölüm gerçekleşti

CiddiGazete- Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, sosyal medyadan yaptığı canlı yayında vatandaşlara seslenerek, yeni tip coronavirüsten (Covid-19) ilk kaybın yaşandığını belirtti. Aras, "Bodrum'da şu anda pozitif vakalarımız var ve artmaya devam ediyor" dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras şunları söyledi:

Bodrum'da şu anda pozitif vakalarımız var ve artmaya devam ediyor. Durum son derece ciddi. Görünmeyen bir düşmana karşı savaşıyoruz. Hayat adeta durdu.

‘ŞEFFAF OLMAYA ÖZEN GÖSTERDİM’

Ben belediye başkanınız olarak bu süreçte size her zaman şeffaf olmaya özen gösterdim. Bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğimden kimsenin kuşkusu olmasın. Alınan kararları, yayınlanan genelgeleri zaman geçirmeden sizlere duyurmak için tüm ekibimle çalışmaya devam ediyoruz ve tedbirler alıyoruz.

‘POZİTİF VAKALAR ARTMAYA DEVAM EDİYOR’

Durum son derece ciddi. Lütfen siz de ciddiye alın. Bodrum'da şu anda pozitif vakalarımız var ve artmaya devam ediyor. Onlarla bir şekilde temas eden yüzlerce hemşehrimiz olduğunu düşünüyoruz. İlk kaybımızı dün (25 Mart) verdik ve defnettik.

‘DIŞARI ÇIKMAYIN EVDE KALIN’

Bizler her türlü pandemiye karşı mesai harcıyoruz, önlemlerimizi almaya çalışıyoruz. Ancak bunları siz olmadan başaramayız. Bu hastalığının şu anda özel bir tedavisi yok ancak bulunana kadar zaman kazanmak zorundayız. Bu yüzden mümkün olduğunca dışarı çıkmayın, evde kalın. Faaliyetlerinize ara verin. Acil sağlık ve gıda ihtiyaçlarımız dışında şehiriçi ve şehirlerarası dolaşımdan vazgeçin ve evinizde kalın. Aksi takdirde 15 gün sonra önlem almak için çok olacak ve eyvah demekten başka yapacak bir şeyimiz kalmayacak. Çok zor olduğunu ve hayatınıza, ekonominize müdahale edildiğini düşündüğünüzü biliyorum. Ancak bu kısıtlamaların geçici bir süre için yapıldığını ve hayatımızı kurtarmak için zorunlu olduğunu da bilmenizi istiyorum.

‘BÜYÜKLERİMİZE SAYGILI OLUN’

Büyüklerimize bu dönemde hastalıklı gibi davranmayın. Saygılı olun, taşıdıkları riskleri anlatın. Gençler de kendilerini izole etmedikleri takdirde evde birlikte yaşadıkları büyüklerine hastalık taşıyabilirler. Biz Bodrum'da yayılma sürecini yavaşlatabiliriz. Buna inanıyorum. Bunu ancak kendi kurallarımızı koyarak ve uygulayarak yapabiliriz. Gelin, biz Bodrum'da sokağa çıkma yasağını kendimiz ilan edelim.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2020, 08:34
YORUM EKLE