Bodrum’da 'mermer tozu' skandalı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde sahile mermer tozunu "beyaz kum" diye serecek olan 5 yıldızlı otele Bodrum Belediyesi ve Çevre ve şehircilik Müdürlüğü görevlileri baskın yaptı. İş makineleriyle mermer tozunu sermeye çalışan otellerden birine 345 bin lira ceza yazıldı

Bodrum’da 'mermer tozu' skandalı

CiddiGazete- Skandal doğa katliamı, yapılan ihbarla ortaya çıktı. Bodrum’un Yalıkavak ve Gündoğan sahilinde denize sıfır iki otel, mermer tozunu sahile sermeye çalışırken yakalandı. Denize Maldivlerin sahillerinde bulunan beyaz kumun görüntüsünü vermek isteyen iki otele Çevre İl Müdürlüğü ile Bodrum Belediyesi Çevre kontrol koruma müdürlüğü tarafından baskın yapıldı.

Mermer tozu olduğu iddia edilen kum için otele para cezası uygulandı. Yalıkavak mahalleside bulunan otele Çevre ve şehircilik müdürlüğü tarafından 310 bin lira, Bodrum Belediyesi ise 35 bin lira ceza kesiti.

Bodrum’un sahillerini mermer tozu ile Maldivlere çevirmeye çalışan diğer otel için ise soruşturma başlatıldı.

Bodrum Belediye Başkan Ahmet Aras, Bodrum’un farklı bölgelerinde kıyıya dökülen beyaz kumla ilgili müdahalelerini sürdürdüklerini söyledi.

Yalıkavak Gökçebel’de benzer bir girişimi durdurduklarını ve Çevre İl Müdürlüğü ile birlikte yapılan tespitler neticesinde kumu analize gönderdiklerini anlatan Aras, “Çevre Müdürlüğümüz söz konusu girişim nedeniyle 310 bin lira ceza kesti. Biz de imara aykırı uygulamadan dolayı 35 bin lira ceza uyguladık ve işlemi durdurduk” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2020, 19:55
YORUM EKLE