Boğaziçi'ndeki provokasyona dört gözaltı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Boğaziçi Üniversitesi önünde Kâbe fotoğrafının yere serilmesi olayıyla ilgili dört sapkın gözaltına alındı

Boğaziçi'ndeki provokasyona dört gözaltı

CiddiGazete- İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu tarafından yapılan açıklamada, "Boğaziçi Üniversitesi önünde Kâbe fotoğrafının yere serilmesi olayı ile ilgili olarak ‘Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama’ suçundan resen soruşturma başlatılmıştır" denildi.

ERBAŞ: YASAL YOLLARA BAŞVURACAĞIZ

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Twitter hesabından konuyla ilgili açıklama yaptı. Erbaş açıklamasında, "Boğaziçi Üniversitesi önünde Müslümanların mukaddes mekanı, kıblemiz Kabe’ye ve İslami değerlerimize yönelik yapılan hadsiz saldırıyı kınıyorum. Diyanet İşleri Başkanlığı olarak konunun takipçisi olacağız ve bu saygısızlığı yapanlar hakkında yasal yollara başvuracağız" dedi.

DÖRT SAPKIN GÖZALTINA ALINDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, olayla ilgili 4 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Twitter hesabından bir paylaşım yapan Bakan Soylu, "Boğaziçi Üniversitesi'nde Kabe-i Muazzama'ya yapılan saygısızlığı gerçekleştiren 4 LGBT sapkını gözaltına alındı" dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2021, 00:22
YORUM EKLE