Boks Milli Takımı'nda virüs çıktı

İngiltere'deki organizasyondan dönen milli boksör Serhat Güler ve Milli Takım Antrenörü Seyfullah Dumlupınar’ın coronavirüs testleri pozitif çıktı

Boks Milli Takımı'nda virüs çıktı

CiddiGazete/Muzaffer Ilıcak- Boks Milli Takım Kafilesi, 14-24 Mart 2020 tarihleri arasında Londra’da yapılacak olan 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları son hazırlıkları kapsamında, 3 Mart 2020 tarihinde İngiltere’nin Sheffield şehrinde kampa girdi. Buradaki hazırlıklarını tamamlayan Milli Takım kafilesi 11 Mart’ta eleme müsabakalarının yapılacağı Londra’ya geçti. Bu süreç boyunca tüm kafileler aynı otelde konakladı, aynı yemekhanede yemek yedi.

ATEŞLERİ YÜKSELDİ

14 Mart tarihinde başlayan eleme müsabakaları, 15 ve 16 Mart tarihlerinde devam etti, daha sonra IOC (Uluslararası Olimpiyat Komitesi)’nin kararıyla müsabakalar durduruldi, Milli Takım kafilesi de açılan ek seferle 17 Mart Salı günü yurda döndü. Kafile, döndükten sonra 14 günlük karantina kuralına tamamen uydu. Ancak Sporculardan Serhat Güler ve Milli Takım Antrenörü Seyfullah Dumlupınar’ın yüksek ateş şikayetiyle yaptırdıkları coronavirüs testleri pozitif çıktı ve tedavilerine başlandı. Yüksek ateş şikayetiyle test yaptıran diğer iki sporcunun test sonuçları ise henüz belli olmadı. Test sonuçları beklenen milli takım sporcuları karantinaya alındı.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2020, 10:01
YORUM EKLE