Çağlar Cilara şimdi ne diyecek?

Halk TV'nin yeni yıldızının "Andımız kaldırılsın" kampanyasında sarf ettiği sözler yeniden gündeme geldi. Atatürk dönemini Hitler dönemine benzeten Cilara'nın CHP'nin televizyonunda görev yapması, özellikle parti tabanının eleştirisine neden oldu

CİDDİGAZETE

2008-2014 arası can bulan AKP'nin gayri milli kanadı, FETÖ dönemi "Yetmez ama evet"çileri, tatlı su solcuları ve dış devletlerin güdümündeki grupların elleriyle "Andımız" kaldırılmıştı. O dönem bu kesimler kampanya başlatmış, yönetmelik değiştirilerek "Andımız" yasaklanmıştı.

Şu an CHP'nin yayın organı Halk TV'de görev yapan Çağlar Cilara, Andımız'ın kaldırılması için başlatılan kampanyaya destek vermiş, Atatürk dönemini Hitler dönemine benzeterek, özellikle HDP eksenli isimleri o dönem görev yaptığı KRT TV'deki programlarına davet ederek, Andımız'ın kaldırılması için çaba göstermişti.

Çağlar Cilara'nın o günlerde yaptığı konuşmalar, "Andımız"ın Danıştay tarafından serbest bırakılmasıyla yeniden gündeme geldi. CHP tabanı, "Atütürkçü" bir partinin sesi olan Halk TV'de Çağlar Cilara'nın ne söyleyeceğini merak etmeye başladı.

Ciddi Gazete Özel Haber

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2018, 14:10
YORUM EKLE