Can kaybı 30'a yükseldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün dokuz kişinin daha coronavirüsten hayatını kaybettiğini, 289 da yeni tanı olduğunu duyurdu

Can kaybı 30'a yükseldi

CiddiGazete- Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de bugünkü coronavirüs raporunu açıkladı. Koca, Twitter'dan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

- Yeni hayatlar kaybediyoruz. Vaka sayıları artıyor. Fakat mümkün olduğunca çok sayıda test yaptığımız unutulmamalı. Tedavi altına alınmış her hastayla, salgının önünü kesmiş oluyoruz. BUGÜN 9 YENİ VEFAT, 289 YENİ TANI VAR. Evimizde kalalım. Risk almayalım. Hayat eve sığar."

- BUGÜNE KADAR toplam 20.345 test yapıldı, 1.256 tanı kondu, hepsi yaşlı 30 hastamızı kaybettik. Hastalık ülkemizde yokken, “yok” dedik. Şimdi gün gün durumu açıklıyoruz. Şeffaflığımızla sizi tedbire de davet ediyoruz. Tedbirli olalım. Bu ülke, bu tehdide yenik düşmeyecek.

Öte yandan Bakan Koca, tanı sayısını önce bin 256 olarak açıkladı. Ancak Bakan Koca, açıklanan son verilere göre doğru rakam bin 236 olması gerektiği için paylaşımını sildi ve toplam tanı sayısını bin 236 olarak düzeltti.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2020, 14:51
YORUM EKLE