Cerrah profesör tutuklandı

Denizli'de ameliyat edeceği hastalardan "bıçak parası" aldığı tespit edilen Prof. Dr. Feridun Acar ve sekreteri Nurten İzmirli tutuklandı

Cerrah profesör tutuklandı

Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde ameliyat yapacağı hastalardan "bıçak parası" adı altında para aldığı iddiasıyla gözaltına alınan Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Feridun Acar ile sekreteri Nurten İzmirli tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yapılacak ameliyatlarda hastalardan "Bıçak parası" adı altında para alındığı ihbarı üzerine harekete geçti. Çarşamba günü yapılan operasyonla, Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Feridun Acar ile sekreteri Nurten İzmirli, gözaltına alındı.

Prof. Dr. Acar ile İzmirli'nin ameliyat olacak hastalardan usulsüz para aldığının belirlendiği kaydedildi. Hastaların bilgilerinin kaydedildiği ajandalar bulunduğu, sekreter Nurten İzmirli'nin ameliyat olması gereken hastaları arayıp, asistanların yerine ameliyata Prof. Dr. Acar'ın gireceğini söyleyip 20 bin liraya kadar para istediği iddia edildi.

Emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edilen Prof. Dr. Feridun Acar ile Nurten İzmirli tutuklandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2018, 01:09
YORUM EKLE