Cezaevlerinde kaç corona vakası var?

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “4 ayrı cezaevinden 120 tutuklu ve hükümlüye Covid-19 tanısı koyuldu. Tamamı hastanelerde tedavi altında, sağlık durumları iyi” dedi

Cezaevlerinde kaç corona vakası var?

CiddiGazete- Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "4 ayrı cezaevinden 120 tutuklu ve hükümlüye Covid-19 tanısı koyuldu. Tamamı hastanelerde tedavi altında, sağlık durumları iyi" dedi.

Adliyelerde yoğunluğu yüzde 95 oranında azalttıklarını ifade eden Gül, 15 Haziran'a kadar uzatılan adliye ertelemesinin ihtiyaç halinde erkene çekilebileceğini söyledi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Türkiye’de coronavirüs önlemlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Gül’ün açıklamalarından satır başları şöyle:

Adliyelerde yoğunluğu yüzde 95 oranında azalttık. Sayın Cumhurbaşkanımız adliye ve icralardaki ertelemelerin 15 Haziran’a kadar uzatıldığını duyurdu.

Coronavirüsü salgınının gidişatına göre bu süre öne çekilebilir. Bizim için bu dönemin kahramanları infaz koruma memurlarıdır.

Ceza infaz kurumuna gelen kişinin ilk muayenesi yapılmakta, hastalık belirtisi olmadığında 14 gün karantinaya alınmaktadır.

Her türlü hijyen malzemeleri düzenli ve bedelsiz verilmektedir.

4 ayrı cezaevinden 120 tutuklu ve hükümlüye Covid-19 tanısı konuldu. Tamamı hastanelerde tedavi altında, sağlık durumları iyi.”

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2020, 16:04
YORUM EKLE