CHP’den sert 'Berberoğlu' tepkisi

Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun milletvekilliğinin düşürülmesine ilişkin "millet iradesinin yok sayılması" ifadelerini kullandı

CHP’den sert 'Berberoğlu' tepkisi

CiddiGazete- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun milletvekilliğinin düşürülmesine ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı:

“Enis Berberoğlu'nun milletvekilliğinin düşürülmesi, içinde yaşadığımız 20 Temmuz Sivil Darbe sürecinin bir sonucudur, millet iradesinin yok sayılmasıdır. Adaleti, hakkı ve hukuku sağlamak için demokrasi mücadelesine devam edeceğiz.”

‘DARBECİ AKP’

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel de CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, HDP Diyarbakır Milletvekili Leyla Güven ve Musa Farisoğulları'nun milletvekillikleri düşürülmesine tepki gösterdi.

Özel, “Saray'dan gelen talimatla #EnisBerberoğlu ve iki HDP'li milletvekilinin vekilliklerinin düşürülmesi millet iradesine kumpastır.

Yargıya da yasamaya da talimatı veren aynı tek adamdır.

Saray rejimiyle kuvvetler birliği yaratılmış, demokrasi ortadan kaldırılmıştır.

#DarbeciAKP” mesajını paylaştı.

'BU PARLAMENTOYA DARBEDİR'

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç da sosyal medya hesabından şu mesajı paylaştı:

“Saray emriyle, yargı incelemesi devam eden İstanbul Milletvekilimiz Enis Berberoğlu hakkında yargı kararı okutularak milletvekilliği düşürüldü.

Bu parlamentoya darbedir!

Bu dayatmadır!

Sonuna kadar direneceğiz…

#EnisBerberoğlu

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2020, 12:10
YORUM EKLE