'Dayanamıyorum' dedi; intihar etti

Üsküdar Belediyesi’nin herhangi bir gerekçe göstermeden işten çıkarttığı 150 personelden biri olan 32 yaşındaki öğretmen Recep Kılıçarslan, yaşadığı zorluklara dayanamayarak intihar etti

'Dayanamıyorum' dedi; intihar etti

CiddiGazete

İstanbul’da geçen yıl 31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde Üsküdar Belediyesi‘ni AKP kazandı, Hilmi Türkmen, ikinci kez belediye başkanı seçildi. Son aylarda pek çok işçinin görevine son veren belediyenin işten çıkarma kıyımına karşı eylemler düzenlendi. İşine son verilenlerden biri olan öğretmen Recep Kılıçarslan, yaşadığı zorluklara dayanamayarak intihar etti.

32 yaşındaki öğretmen Recep Kılıçarslan (sağda) evli ve bir çocuk babasıydı.

Belediyeye bağlı Bilgi Evleri‘nde görev yapan 32 yaşındaki Kılıçarslan’ın mesai arkadaşları yaşanan trajediye tepki gösterdi. Evli ve yedi yaşında bir çocuk babası olan öğretmenin mesai arkadaşlarından Şeyma Çelik, sosyal medya hesabından şu satırları paylaştı:

'DAYANAMIYORUM' DEYİŞİ KULAKLARIMDA

- Recep Kılıçarslan hakkın rahmetine kavuşmuştur. Rabbim ailesine sabır versin. Mekanın cennet olsun.

- Böyle gitmemeliydin be Recep Hocam. Sebep olanlar nasıl hesap verecek?

- Sitemim büyük. Kocaman bir aile yıkıldı. Minik bir erkek çocuğu yetim kaldı. Çaresizce. Böyle olmamalıydı Recep Hocam.

- Nasıl vicdanları rahat mı? Neden korkayım, kimsiniz? Susmam! Korkmam yazarım. Yüreğim, çok kısa hayat. Böyle kolay değil, bedeli olmalı. Uyuyamıyorum, merhamet duygusunu kaybetmiş insanlara asla haklı çıkamazsın.

- İki hafta önce görüştüğümde ‘dayanamıyorum’ deyişi kulaklarımda, çıldırıyorum.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2020, 10:19
YORUM EKLE