Defin törenine katılanlara karantina

Trabzon'da coronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden BTP Genel Başkanı Haydar Baş’ın defin törenine katılanlar, evlerinde 14 günlük karantinaya alındı

Defin törenine katılanlara karantina

CiddiGazete- Trabzon'da coronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş'ın (73) aynı hastalıktan tedavi gören eşi, oğlu ve gelininin de aralarında bulunduğu 8 akrabası sağlığına kavuşup taburcu edildi. Ancak Haydar Baş'ın defnine katılanlar için karantina kararı alındı.

BTP Genel Başkanı Haydar Baş, memleketi Trabzon’da, ailesinden 8 kişi ile birlikte Covid-19 testleri pozitif çıkınca özel bir hastanede tedaviye alınmış ve sevk edildiği Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşamını yitirmişti. Baş, Akçaabat ilçesindeki Şehitlik Tepesi’nde toprağa verilmişti.

MAHALLEDE KARANTİNA SÜRÜYOR

Haydar Baş ve ailesinin oturduğu Akçaabat’a bağlı Sarıtaş Mahallesi, coronavirüs tedbirleri kapsamında karantinaya alındı. Karantina uygulaması sürerken, coronavirüs tedavisi gören, Haydar Baş’ın eşi, oğlu ve gelininin de aralarında bulunduğu 8 akrabası sağlığına kavuşup taburcu edildi.

Bu arada, BTP Genel Başkanı Haydar Baş’ın cenazesinin defin törenine katılan, birinci derece yakınlarının yanı sıra bazı partililer de evde zorunlu karantinaya alındı. 14 gün süresince evde kalacak bu kişilerin ise aile hekimlerince takibe alındığı öğrenildi.

‘EVDEN DIŞARI ÇIKMIYORUM’

Cenaze töreninin ardından Genel Başkan Haydar Baş’ın defin işlemlerinde yer alan BTP Trabzon İl Başkanı Nihat Hekimoğlu da evde izole olduğunu belirterek, “Define katılanlar 14 günlük gözetim altında tutuluyor. Bunların içinde ben de varım. Evden dışarı çıkmıyorum. Merhum Başkanımızın değerli aile bireyleri de sağlıklarına kavuşarak, taburcu oldular. İnşallah bu salgın sürecini aşar, eski günlere döneriz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2020, 04:05
YORUM EKLE