Dikkat! Bakanlık 1498 TL ödemiyor

Sahte bir telefon uygulaması kullanan dolandırıcılar, Sağlık Bakanlığının her aileye 1498 TL destek vereceğini ileri sürerek vatandaşı dolandırmaya çalışıyor

Dikkat! Bakanlık 1498 TL ödemiyor

CiddiGazete- Sağlık Bakanlığı vatandaşları dolandırıcılara karşı uyardı. T.C. Sağlık Bakanlığı Sağlıklı Çözüm sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “T.C. Sağlık Bakanlığına aitmiş izlenimi verilen sahte bir telefon uygulaması kullanılarak vatandaşların dolandırılmaya çalışıldığı tespit edilmiştir. Yanıltıcı isimli internet sitelerine ve bu sitelerde yer alan uygulamalara itibar etmeyiniz” uyarısında bulunuldu.

Açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi:

“Sağlık Bakanlığına aitmiş izlenimi verilen sahte bir telefon uygulaması kullanılarak vatandaşların dolandırılmaya çalışıldığı tespit edilmiştir. Dolandırıcılar her aileye 1498 TL devlet desteğinde bulunulacağı vaadiyle kişilere kısa mesaj (SMS) göndermektedir. Sağlık Bakanlığının vatandaşlara maddi destek verme yönünde görevi ve çalışması bulunmamaktadır. Resmi kaynağı olmayan *Saglikgovtr-destek, *E-kapim, *e-kapim-online, *e-kapim-portalgiris gibi yanıltıcı isimli internet sitelerine ve bu sitelerde yer alan uygulamalara itibar etmeyiniz.”

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2020, 04:35
YORUM EKLE