banner445

Dilaver Cebeci'nin kızından 'Yıldızdoğan'a tepki

"Türkiyem Şiiri"nin yazarı merhum Dilaver Cebeci'nin kızı Sosyolog Nazlı Aspay Şener, türkücü Mustafa Yıldızdoğan'a çok sert tepki gösterdi. Şener, Yıldızdoğan'dan, Türkiyem Türküsü'nün bestesine farklı sözler yazmasını söyledi

CİDDİGAZETE

İYİ Parti Merkez Disiplin Kurulu Yedek Üyesi Nazlı Aspay Şener, babasının "Türkiyem Şiiri"ni besteleyerek büyük şöhret kazanan Mustafa Yıldızdoğan'a çok sert tepki gösterdi.

Merhum Ozan Arif'in naaşı musalla taşındayken, Mustafa Yıldızdoğan'ın Gümüşhane ve Osmaniye'de konser vermesi, ülkücü camiada hem şaşkınlık, hem de tepkiyle karşılanmıştı.

Türkücü Yıldızdoğan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i de işaret ederek, eleştirilere sosyal medya hesabından cevap verdi.

Bunun üzerine, "Türkiyem Şiiri"nin yazarı Dilaver Cebeci'nin kızı Nazlı Aspay Şener de "Mümkünse kendi bestesine farklı sözler yazarak seçim ve itttifak ekonomisi çalışmalarına devam etmesini öneririm" dedi.

İŞTE MUSTAFA YILDIZDOĞAN'IN ELEŞTİRİLERE CEVABI:

"Bazı siyasilerin sosyal medya üzerinden şahsımı hedef göstererek erkân, edep öğütlemesi üzücüdür. Vefatın 4. günü, aylar önce planlanmış bir de üstüne üslük normal halk konseri değildir, aday tanıtım programıdır. Zatı muhterem, bu 4 gün zarfında yas mı tutmuştur? Hangi seçim programını iptal etmiştir merak ediyorum. Günümüz Türkiye’sinde siyaset ve sanat alanlarında fazla köşe kalmadığı için, dün orada, bugün burada, yarını meçhul fırıldaklar gibi dönenler, benim gibi 30 yıldır aynı çizgide lider, teşkilat, doktrin üçgeninde yılmadan yorulmadan ve her gün yeni yeni eserlerle yalnızca ülkücülere değil, 80 milyona hitap etmem tabii ki bazı çevreleri rahatsız ediyor. Üstüne basa basa yine söylüyorum. Liderim ve teşkilatımın üstünde hiç kimse olamaz. Şahsıma yapılan hakaret ve kıskançlığı affederim ama teşkilatıma ve liderime yapılan hakaretleri asla ve asla affetmem. "

Mustafa Yıldızdoğan

BU DA DİLAVER CEBECİ'NİN KIZININ YILDIZDOĞAN'A CEVABI:

Mustafa Yıldızdoğan'ın bu açıklamalarını, büyük bir hayal kırıklığı içinde okudum.

Genel Başkanımız Sayın Meral Aksener'e hitap tarzını esefle kınıyorum.

Türk milliyetçiliğinin fedakar ve cefakar insanlarının kadrini, kıymetini bilmeyen, üstüne üstlük Türk milliyetçiliğini ayaklar altına alanlarla, 'megri megri' çığırırken, 'Türkiyem'i bebek katili rahatsız oluyor diye Türk devletinin televizyonunda yasaklatanlarla , Türk milliyetçilerine 'Kanla beslenen vampirler' diyenlerle ittifak kurmuş bir adama hoş görünmek için Sayın Meral Aksener'in haklı uyarısına karşın tutunduğu nezaketsiz tavır, kendi yaptığı ülkücülük tarifiyle çelişmektedir.

Beni ilgilendiren diğer bir yönüyle de kendisini Türk milletine mal eden 'Türkiyem' şiirini bir daha okurken, bu söylediklerimi düşünmeye davet ediyorum.

Millete mal olmuş bu şiirin kendi şahsi aidiyetlerinin ve kariyer plânının çok ötesinde bir mana ve duygu içerdiğini de hatırlatmak isterim.

Hatta mümkünse; kendi bestesine farklı sözler yazarak seçim ve itttifak ekonomisi çalışmalarına devam etmesini öneririm.

Kamuoyuna saygılarımla arz ederim.

Nazlı Aspay Cebeci Şener

Ciddi Gazete Özel Haber

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2019, 02:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner457

banner84