Direndi, oğlunu PKK'ya kaptırmadı!

Diyarbakır'da Hacire Akar'ın, oğlunun dağa kaçırıldığını iddia ederek, üç gün önce HDP İl Başkanlığı önünde başlattığı oturma eylemi, Mehmet Akar'ın emniyete gidip, teslim olmasıyla sona erdi. Akar, oturma eylemini sonlandırmadan önce yakınları ile HDP'liler arasında gerginlik yaşandı

Direndi, oğlunu PKK'ya kaptırmadı!

CİDDİGAZETE

Sur ilçesinin Soğanlı Mahallesi’nde yaşayan 8 çocuklu Aziz (53) ile Hacire Akar çiftinin ortanca oğlu Mehmet, Çarşamba günü evden ayrıldıktan sonra dönmedi. Hacire Akar, Perşembe günü HDP’liler hakkında suç duyurusunda bulunarak, Selahaddin Eyyubi Mahallesi’ndeki il binasına geldi. Partinin kapı camını çekiçle kıran anne Akar, HDP’liler tarafından dağa kaçırıldığını iddia ettiği oğlu Mehmet Akar’ın getirilmesi için oturma eylemi başlattı.

ÜÇÜNCÜ GÜNDE OĞLU ORTAYA ÇIKTI EYLEMİNİ SONLANDIRDI

Eylemin üçüncü gününde oğul Mehmet Akar, polis merkezine giderek "kendisinin kaybolmadığını" söyledi. Akar’ın ifade işlemleri sürerken, Hacire Akar’ın da oğlunu görmek için HDP il binasından ayrıldı.

Öte yandan Hacire Akar, oturma eylemini sonlandırmadan önce yakınları ile HDP’liler arasında gerginlik yaşandı. İddiaya göre, Akar ve yakınları ile binadan uzaklaşmalarını söyleyen iki partili arasında tartışma çıktı. HDP’liler ve Akar’ın yakınlarının tartışması, kısa sürede kavgaya dönüştü. Olay, polis ekiplerinin müdahalesiyle sonlandırıldı.

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2019, 16:37
YORUM EKLE