Doktor çiftin akıl almaz kavgası

Op. Dr. M.O.İ., kendisi gibi doktor olan karısının kendisine coranavirüs bulaştırmaya çalıştığını ve darp ettiğini söyleyerek karakola gidip şikayette bulundu

Doktor çiftin akıl almaz kavgası

CiddiGazete- Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesi'nde görevli Dr. F.İ, 4 ay önce "kediye kıyma verdim diye beni darp etti" iddiasıyla kendisi gibi doktor olan kocası M.O.İ'den şikâyetçi olmuş, daha sonra da şikayetinden vazgeçmişti.

Dr. F.İ. görev yaptığı Şanlıurfa'da rahatsızlandıktan sonra eşinin yanına, Samsun'un Bafra ilçesine geldi.

F.İ. ve kocası M.O.İ. birlikte coranavirüs testi yaptırdı. Gelen test sonucunda Dr. F.İ. pozitif, kocası M.O.İ. ise negatif çıktı.

Evde yaşanan tartışma sonucunda Opr. Dr. M.O.İ., eşinin kendisine virüs bulaştırmaya çalıştığı ve darp ettiği söyleyerek karakola gidip şikâyetçi oldu.

"YÜZÜME TÜKÜRDÜ" İDDİASI

Şikayetinin ardından açıklamalarda bulunan Opr. Dr. M.O.İ. yaşananları şöyle anlattı:

- Eşim birkaç gündür rahatsızdı. Onunla birlikte coronavirüs testi yaptırdık. Onun testi pozitif, benimki negatif çıktı. Eve geldik, kendisine evde bakıyordum.

- Bugün saat 13.00 gibi uyandı. Bugün de benim doğum günümdü. Ablam arayarak doğum günümü kutladı. ‘Niye seni aradılar. Benim hakkımda mı konuşuyorsunuz?’ dedi.

- Marketten gidip bir şeyler alıp geldim. Aldıklarımı kafama fırlattı. ‘Sen beni hastaneye mi yatırmaya çalışıyorsun, Benden kurtulmaya mı çalışıyorsun?’ diyerek cinnet geçirdi.

- ‘Ben pozitif oldum, sen de pozitif olacaksın’ diyerek yüzüme tükürdü. Tükürüğünü eline alıp ağzıma soktu. Birkaç gündür bana zorla virüs bulaştırmaya çalışıyordu. Daha sonra beni darp etti, sağımı solumu ısırdı.

"ERKEKLERE DE ŞİDDET UYGULANIYOR"

Eşinin Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesi’nde doktor olduğunu belirten M.O.İ., "Ben de kendisinden şikâyetçi oldum. Kendisi şu anda evde karantinada, uzaklaştırma kararı aldırdım. Can güvenliğim tehlikede.

Daha önceden de böyle şeyler oluyordu, beni darp ediyordu. Gidip ‘beni darp etti’ diye şikayet ediyordu.

En son beni şikayet ettiğinde kendi özgür ifadesiyle ifadesini geri aldı. Vicdan azabı çekti, ‘ben yalan ifade verdim’ diye. Ben de ondan şikâyetçi olmadım. Ama artık yani hastalara zarar olur, bana zarar olur diye mecbur ceza almasını istiyorum.

Sadece kadınlara değil bu ülkede erkeklere de şiddet uygulanıyor. Bunun göz ardı edilmemesini istiyorum. Şikayetçiyim ve davamdan dönmeyeceğim” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2020, 22:40
YORUM EKLE