Dünyanın en saçma afişleri!

Mersin'in Akdeniz ilçesinde Babalar Günü'ne özel sokaklara asılan, "Kalk da bir çay koy", "Babaya cevap verilmez" sözlerinin yer aldığı cinsiyetçi afişler tepki topladı

Dünyanın en saçma afişleri!

CiddiGazete- Mersin'e bağlı Akdeniz Belediyesi'nin Babalar Günü nedeniyle hazırladığı afişler sosyal medyada tepkiye neden oldu. "Kalk da bir çay koy", "Babaya cevap verilmez" ifadelerinin yer aldığı afişler, "cinsiyetçi ve aile içindeki ebeveyn baskısını pekiştirici" olduğu gerekçesiyle eleştirildi.

Üniversiteli Kadın Kolektifi'nden yapılan sosyal medya paylaşımında, "Babalar Günü'nü aşağıdaki afişlerle kutlayan Akdeniz Belediye Başkanlığı, bu ifadelerle cinsiyetçiliği ve aile içindeki ebeveyn baskısını pekiştiriyor. Bu cümleler samimi bir görüntü yaratmıyor, aile içi baskıyı ve eşitsizliği yeniden üretiyor" denildi.

Özgür Genç Kadın sosyal medya hesabı ise "Mersin Akdeniz Belediyesi bilboardlarını cinsiyetçi söylemlerle doldurdu! Genç kadınlar aile içi baskıyı kabul etmiyor. Akdeniz Belediyesi erkekliğini alsın kendine çay koysun!" paylaşımıyla tepki verdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2020, 19:39
YORUM EKLE