Durmuş Yılmaz'dan 'yanıldım' özrü

İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, dün sosyal medya hesabı üzerinden Resmi Gazete'yle ilgili açıklama yapmıştı. Yılmaz, bugün özür diledi

Durmuş Yılmaz'dan 'yanıldım' özrü

CiddiGazete- İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, dün sosyal medya hesabından Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yaptığı konuşmanın bir kısmını paylamıştı.

Yılmaz, "Ben sizleri bugün Cuma dolayısıyla bu gece saat 12'den sonra teyakkuza davet ediyorum. Resmi Gazete'yi takip etmenizi tavsiye ediyorum. Bu gece bir şey olabilir ve olduğu zaman da Türk Lirası'nın üzerine nasıl daha fazla sıkıntının geleceğini görürsünüz. 12'den sonra Resmi Gazete'yi takip edin diyorum" demişti.

ÖZÜR DİLEDİ

Durmuş Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı yeni paylaşımda, öngörüsünün gerçekleşmediğini ifade ederek özür diledi.

Yılmaz, "Herhangi bir kulis bilgim ve duyumum yoktu. Sadece bugüne kadar Merkez Bankası yönetiminde yapılan değişikliklerin piyasaların kapalı olduğu hafta sonu gece saat 12.00'den sonra yapıldığı; hafta içinde sayın Hazine ve Maliye Bakanı'nın para politikası hakkındaki duruşuna, ifadelerine, sayın Erdoğan'ın grup toplantısında verdiği tepkiden hareketle Bakanın hafta sonu piyasaların kapalı olduğu bir zamanda görevden alınacağı öngörüsünde bulundum. Öngörüm gerçekleşmedi. Yanıldım. Özür dilerim" dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2021, 12:41
YORUM EKLE