Duygu Delen’e hazin veda

Gaziantep'te erkek arkadaşı Mehmet Kaplan’ın evinde şüpheli bir şekilde pencereden düşerek hayatını kaybeden Duygu Delen toprağa verildi. Tutuklanan Mehmet Kaplan, “Tartıştık, birkaç kez vurdum” dedi

Duygu Delen’e hazin veda

CiddiGazete- Gaziantep’te önceki gün erkek arkadaşı Mehmet Kaplan’ın Batıkent Mahallesi’ndeki evine giden Duygu Delen bir süre sonra 4’üncü kat penceresinden düşerek hayatını kaybetti. Olay sonrası gözaltına alınan Mehmet Kaplan çıkarıldığı mahkeme tarafından ‘cinsel istismar ve kasten öldürme’ suçlamalarıyla tutuklandı.

Duygu Delen’in ölümü ile ilgili tutuklanan Mehmet Kaplan’ın emniyette verdiği ifadesinde ise genç kıza birkaç kez vurduğunu söylediği öğrenildi.

Kaplan’ın ifadesinde, “Duygu ile 3,5 ay önce ayrıldık. Daha sonra yine barıştık. Eve gittik, bu sırada telefonumda başka kadınların fotoğrafını gördü. Duygu buna kızdı ve tartışmaya başladık. Sonra tartışma esnasında kendisinin de başka erkek arkadaşları olduğunu söyledi. Benimle evlenmek istiyordu. Ben de ‘Bu saatten sonra seninle ilişkim bitmiştir, eğer başka erkeklerle olduysan seninle evlenmem’ diyerek ondan evden gitmesini istedim. Duygu, ‘Ben tüm umutlarımı sana bağlamıştım’ diyerek evden gitmek istemedi. Tartıştık, birkaç kez vurdum. Elimi cama vurarak kestim. Elimi yıkamaya gittim. Olay gerçekleşmiş. Olay anını görmedim” dediği öğrenildi.

Öte yandan Duygu Delen’in cenazesi otopsi işlemlerinin ardından bugün ailesine teslim edildi. Kızının cenazesinde konuşan baba Bülent Delen, “Adalet istiyorum. Bir çocuğun ölümü bu şekilde kısa olmuyor. Lütfen adalet istiyorum. Cumhurbaşkanıma yazı yazdım. Benim kızım bu tabutun içinde. Allah rızası için gereken yapılsın” dedi.

Duygu’nun arkadaşları ise söylenilecek çok bir şeylerinin olmadığını ve arkadaşları için gerekenin yapılmasının istediklerini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2020, 14:49
YORUM EKLE