banner395
banner424

Ekrem İmamoğlu kimdir?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı resmi olmayan sonuçlara göre CHP adayı Ekrem İmamoğlu oldu. Peki nefes kesen bir yarışla seçimi kazanan Ekrem İmamoğlu kimdir?

Ekrem İmamoğlu kimdir?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu oldu. İstanbul’da nefes kesen yarışta CHP’nin adayı İmamoğlu oyların 48.80'ini alırken, AK Parti'nin adayı Binali Yıldırım 48,51'de kaldı. Peki Ekrem İmamoğlu kimdir?

EKREM İMAMOĞLU KİMDİR?

Ekrem İmamoğlu, 1970`te Trabzon’da doğdu.
Trabzon Lisesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olarak yine İstanbul Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında Yüksek Lisans eğitimi aldı.
1992`de inşaat ve taahhüt işleri yapan aile şirketinde iş hayatına başladı. Bu şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Okul yıllarında amatör olarak futbol oynadı. Trabzonspor Futbol Kulübü, Trabzonspor Basketbol Kulübü ve Beylikdüzüspor Kulübü’nde yöneticilik yaptı.
2009’da CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı oldu. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildi. Beylikdüzü’nün sosyal ve kültürel hayatında etkin rol oynayan İmamoğlu, birçok sivil toplum kuruluşuna üyedir.

Evli ve 3 çocuk babası olan İmamoğlu, 1991’den bu yana Beylikdüzü’nde yaşıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner84