Erdoğan, Soylu'yu yalnız bırakmadı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun annesi Servet Soylu, son yolculuğuna uğurlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, cenaze töreninde Soylu’yu yalnız bırakmadı

Erdoğan, Soylu'yu yalnız bırakmadı

CiddiGazete- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun annesi Servet Soylu (75), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

Tedavi gördüğü özel hastanede dün vefat eden Servet Soylu'nun cenaze namazı Gaziosmanpaşa Merkez Camii'nde kılındı.

Törene Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, bakanlar, AKP'li siyasiler, İstanbul Vali Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi'nin de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan cenazede şunları söyledi:

“Öncelikle musallada şu anda Hakk'a uğurladığımız Servet annemize Rabbim cennetiyle müşerref kılsın. İnsanlar ölür, ondan sonra hayırlı bir evlat, yaptığı bu dünyadaki hizmetler onun için kalıcıdır. Hizmetler devam ettiği müddetçe hayırla yad edilirler. Servet annemiz de böyle evlatlar yetiştirmiş olmanın bahtiyarlığı içerisinde hakka yürüyor.”

Servet Soylu, burada kılınan cenaze namazının ardından Eyüp Sultan Mezarlığı’nda toprağa verildi.

ERDOĞAN’DAN TAZİYE MESAJI

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun annesi Servet Soylu için gazetelerde bir taziye mesajı yayımladı.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2021, 12:16
YORUM EKLE