Erdoğan’dan Özdil ve Dündar yorumu

Erdoğan, Trump'ın açıklamalarına tepki olarak "Başka Türkiye yok. Dik dur eğilme, yanındayız" diyen Yılmaz Özdil ve "Hepimiz devletin ve TSK'nın yanındayız" diyen Uğur Dündar'ın mesajları hakkında konuştu

Erdoğan’dan Özdil ve Dündar yorumu

CİDDİGAZETE

Sırbistan dönüşü uçakta gazetecilerle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sözcü yazarları Yılmaz Özdil ve Uğur Dündar ile CHP’li Muharrem İnce’nin, Barış Pınarı Harekatı’na destek tweetleriyle ilgili soruya cevap verdi.

‘BU, MİLLİ BİRLİK DURUMUDUR’

Erdoğan “Bundan çok mutlu olurum. Bu milli birlik durumudur. Bu ülkenin 82 milyonu böyle zamanda birlik olmayacak da ne zaman olacak? 82 milyondan kendini tecrit edecek, olsa olsa terör örgütleri olur. Siyasette de terör örgütlerine sırtını dayayanlar bu işin dışında olur” dedi.

NE DEMİŞLERDİ?

Barış Pınarı Harekatı hakkında ABD Başkanı Donald Trump’tan ve ABD’li diğer bazı isimlerden gelen tehdit mesajları sonrası, Yılmaz Özdil ve Uğur Dündar’dan Erdoğan’a destek gelmişti.

Yılmaz Özdil attığı tweette “Başka Türkiye yok... Dik dur, eğilme, yanındayız, Ecevit gibi dirayetli ol, canımı ye” ifadesini kullanırken, Uğur Dündar ise, Twitter hesabından, Trump’ın tweetlerine işaret ederek “Bu tweet sağlıklı kafa yapısının ürünü olamaz. Türkiye’yi alenen tehdit eden bu adama gereken yanıtın en kısa sürede ve gereken sertlikte verileceğini düşünüyorum.. Hepimiz T.C. yönetiminin ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yanındayız. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti. Başka Türkiye yok!” mesajını paylaşmıştı.

CHP’li Muharrem İnce ise operasyonla ilgili attığı tweette, “Trump'ın yaptığı açıklamalar hepimize karşı yapılmış açıklamalardır. Uluslararası ilişkilerde bu tür ilişki biçimlerine ve tehditlere yer yoktur. 10 bin km öteden gelip Irak'ı, Suriye'yi mahvettiniz. Tehdit ettiğiniz ülke Türkiye Cumhuriyeti'dir, haddinizi bilin!” ifadelerine yer vermişti.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2019, 11:43
YORUM EKLE