Esenyurt'ta seferberlik ilan edildi

İstanbul Esenyurt'ta iki sokakta ve bazı yapılarda çökme ve çatlaklar meydana geldi. Olay nedeniyle 25 bina boşaltıldı. Boşaltılan alan günün ilk ışıklarında havadan drone ile görüntülendi

Esenyurt'ta seferberlik ilan edildi
banner654

Güzelyurt Mahallesi’nde bulunan Orhangazi Caddesi’nde bulunan bir binada var ve yollarda çatlakların oluşması nedeniyle tedbir amaçlı cadde üzerinde bulunan binalarda ve iş yerlerindeki vatandaşlar tahliye edilmişti. Tahliyenin ardından vatandaşların bir kısmı çevredeki otellere yerleştirildi.

Gece boyunca ekiplerin çalışmaları devam ederken yakında bulunan bir okulda da konuyla ilgili kriz masası kuruldu. Oluşan çatlakların kesin nedeni henüz bilinmezken, günün ilk ışıklarında olay yeri ve çevresi havadan drone ile de görüntülendi.

KAĞITHANE’DE 1 BİNA ÇÖKTÜ, 24 BİNA BOŞALTILDI

Geçtiğimiz günlerde, İstanbul Kağıthane Yahya Kemal Mahallesi Akıcı Sokak'ta 4 katlı bir bina çötü. Çöken bina ile birlikte iki otomobil de bina enkazının altında kaldı. Çökmenin ardından aynı sokakta bulunan 24 bina için de yıkım kararı çıktı. Binalar boşaltıldı, bölgede birçok vatandaş evsiz kaldı.

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2019, 22:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER