Eski iPhone kullananlara önemli uyarı!

Eğer elinizde eski bir iPhone modeli bulunuyorsa dikkat! Apple bakın size ne verecek?

Eski iPhone kullananlara önemli uyarı!

CiddiGazete- Apple, eski iPhone modellerinden herhangi birini kullananlar için çok önemli bir açıklama yaptı. Şirket, iPhone sahiplerine para dağıtacak, Türkiye de buna dahil!

Apple şirketi 2017 yılında, eski model cihazlarında "beklenmedik şekilde kapanmaların önüne geçmek" gerekçesiyle performans yavaşlatmasına gittiğini kabul etti, bunun üzerine bazı müşteriler tarafından dava edildi. Şirket, tüketici avukatları ile varılan anlaşma gereği sorumlu olduğunu kabul etti.

Ünlü teknoloji firması, hatasını kabul etmesinin ardından batarya değişimlerinde 29 dolarlık indirime gitti. Ancak, bir çok kişi bu süreçte yüzlerce dolar harcayıp yeni telefon aldıklarını ve mağdur olduklarını belirterek tüketici avukatlarına başvuruda bulundu.

California merkezli şirket, bu konuda hatasını kabul etmese de tüketici avukatları ile uzlaşma yolunu seçti ve 93 milyon doları avukatlara verilmek kaydı ile 500 milyon dolara kadar ödeme yapma sözü verdi.

Peki elinde hangi iPhone modeli olanlar para iadesi alabilecek? İşte Apple'ın Türkiye'de de satışa sunduğu ve anlaşma gereği para iadesi alacak o telefon modelleri:

iPhone 6, 6S, 7 ve SE model telefonu olan müşteriler talepte bulunmaları halinde şirketten 25 dolar iade alabilecek.

Kaynak: Hürriyet

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2020, 13:48
YORUM EKLE